Sportas

Išbandyti jėgas kviečia elektromobilių maratonas
  • Įkelta: 2018-09-19

Šiandien į Tauragę užsuks elektromobilių maratono „Helsinkis – Monte Karlas“ dalyviai. Vasaros estradoje vyks elektra varomų transporto priemonių paradas, o prie simbolinių lenktynių prisijungti kviečiami visi norintys.

Aštuntus metus Europoje vykdomas, Monako princo Alberto II globojamas elektromobilių maratonas startą paskelbs rugsėjo 17–ąją, Estijos sostinėje Taline. 10 šalių, 21 miesto, 13 dienų, 3400 km maršrute įtraukta ir atkarpa Lietuvoje, aplankant Šiaulius bei Tauragę. Įveikę atkarpą Ryga–Šiauliai, elektromobilių maratono dalyviai Tauragę pasieks rugsėjo 19-ąją.

Apie 17 val. maratono organizatoriai visus dalyvius bei svečius kviečia į oficialų priėmimą ir elektromobilių paradą Tauragėje. Tad visi tauragiškiai galės Vasaros estradoje nuo 17 val. pamatyti dalyvius, pabendrauti ir pabandyti atspėti, kas gi laimės šių metų maratoną.

– Svarbus ne tik pats maratonas, propaguojantis ekologiško transporto idėją, bet ir bendradarbiavimas tarp miestų bei regionų, – teigė konsulas Jüri Tammas, liepos mėnesį lankęsis Tauragėje.

Maratonas vyks įprastinėmis eismo sąlygomis ir jame dalyvaus transporto priemonės, kuriomis leidžiama važinėti viešaisiais keliais. Organizatoriai paprašė, kad elektromobilių vairuotojai turėtų galimybę savo transporto priemones pakrauti Tauragėje. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas pažadėjo, kad Vasaros estradoje bus laikina greito įkrovimo stotelė, kad visi maratono dalyviai sėkmingai įveiktų etapą iki Kaliningrado. Čia bus surengta ir iškilminga starto ceremonija.

Planuojama, kad visoje lenktynių trasoje dalyvaus 6 elektra varomi automobiliai. Kiti, kurių techninės galimybės ir grafikas yra riboti, galės prisijungti atskirose trasos dalyse.

Tauragės etapo simbolinėse lenktynėse kviečiami dalyvauti ir visi norintys – elektromobiliais, elektriniais vežimėliais, riedžiais, paspirtukais, dviračiais, riedučiais, vaikiškais elektromobiliais, riedlentėmis ir kitomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis išbandyti jėgas maratono etape. Startas 19.00 val., būtina registracija. Organizatoriai kviečia nepraleisti progos pamatyti „Helsinkis–Monte Karlas 2018“ elektromobilių maratono elektromobilius bei dalyvius ir palinkėti jiems sėkmingos kelionės.

Daugiau straipsnių