Sportas

Žukų bėgime – dalyviai iš Tauragės
  • Įkelta: 2018-08-13

Šeštadienį Pagėgių savivaldybėje, Žukų kaime įvyko bėgimas – „Žukų Žolinė“. Susipažinti su Mažosios Lietuvos krašto gamta bėgimo trasoje pakvietė žinomas keliautojas, knygų autorius Dainius Kinderis.

Bėgimu „Žukų Žolinė“ siekta skatinti žmonių susidomėjimą šiuo sportu, o visiems Lietuvos bėgikams – pasiūlyti susipažinti su šiuo dar mažai atrastu Lietuvos kampeliu.

Bėgimas taip pat skirtas Žukų bendruomenės nario, Kazimiero Kinderio atminimui. Pagrindinis renginio ambasadorius – garsus keliautojas Dainius Kinderis. Žukuose gimęs vyras yra apkeliavęs daugiau nei 100 pasaulio valstybių 4 žemynuose. Jis yra išleidęs keletą knygų, o šiuo metu vadovauja agentūrai „Magelano kelionės“. Žukiškis taip pat žinomas, kaip bėgimo maratonų dalyvis, o 2012 m. įveikė prestižines „Iron man“ varžybas Teksase.

Žukų bėgime raginęs dalyvauti D. Kinderis pakvietė įveikti 2, 5 ir 10 kilometrų trasas, kurios driekiasi per Žukų kaimą, mišką ir paežerę.

Bėgimas buvo organizuojamas kartu su tradicine tapusia Žolinės švente Žukų kaime, tad varžybų dalyviai po bėgimų galėjo įsisukti ir į šventinį sūkurį. Išskirtine dalyvių gausa renginys pasigirti negalėjo, dangų temdė lietaus debesys, o bėgikams teko distancijas įveikti per lietų.

10 km trasą įveikęs tauragiškis Šarūnas Paulikas teigė, jog lietus nuotaikos negadino, priešingai – atgaivino. Dalyvis trasą įveikė per 51 min. 17 sek. ir užėmė 26 vietą.

Varžybose dalyvavęs mero patarėjas Dovydas Kaminskas distanciją įveikė per 45 min. 22 sek. ir užėmė 17 vietą. Andrius Arnašius užtruko 43 min. 19 min.

Sėkmingiausiai tauragiškių gretose pasirodė Tauragės bėgimo mėgėjų klubo (BMK) atstovė Daiva Kaubrienė. 5 km Žukų bėgimo trasą įveikusi per 23 min. 11 sek., ji užėmė pirmąją vietą. Tauragiškė Toma Grabauskaitė šį nuotolį įveikė per 27 min. ir savo amžiaus grupėje užėmė aštuntąją vietą.

2 km trasoje Šarūnė Paulikaitė užtruko 12 min. ir užėmė šeštąją vietą.

„Žukų Žolinės“ bėgime užsiregistravo apie 160 dalyvių. Iš didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio (sustojant Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke) dalyvius vežė nemokami autobusai.

Visi finišavę dalyviai buvo apdovanoti bėgimo medaliais, o nugalėtojams įteikti įspūdingi prizai. Laimėjęs 10 km rungtyje vyrų distancijoje Egidijus Adomkaitis iš Vilniaus „Focus runing“ klubo laimėjo kelionę galimybę rungtyniauti Madrido maratone. Moterų grupėje šį prizą iškovojo Gitana Akmanavičiūtė.

Daugiau straipsnių