Sportas

Pabaltijo čempionate Jonas Šileris skynė medalius
  • Įkelta: 2018-08-20

Šeštadienį Latvijoje, Salaspilio sporto rūmuose, įvyko Pabaltijo senjorų asmeninis badmintono čempionatas. Jame dalyvavęs Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos badmintono treneris Jonas Šileris iškovojo aukso ir sidabro medalius.

Iš viso Latvijoje susirinko net 120 badmintonininkų, nuo 35 iki 75 metų amžiaus, iš Lietuvos, Estijos, Rusijos ir Latvijos. Nepralenkiami varžybose buvo estai, iškovoję net 20 pirmųjų vietų, 14 – lietuviai, po 3 ir 2 – atitinkamai latviai ir rusai.

– Atvykus į Salaspilį, nustebino tai, kad vos 18 tūkstančių gyventojų turinčiame mieste pastatytas didžiulis sporto kompleksas, kuriame, be kultivuojamų kitų sporto šakų, net 12-oje aikštelių gali žaisti badmintonininkai, – pasakojo puikioje salėje prakaitą liejęs Jonas Šileris.

Sportininkas „Tauragės žinioms“ teigė, jog nepratusiam rungtyniauti tokioje erdvioje arenoje, iš pradžių buvo sunku. Trijų krepšinio aikštelių dydžio areną J. Šileris prisijaukino sužaidęs vos kelis mačus.

Tauragės badmintonininkų treneris rungtyniavo 65+ amžiaus sportininkų grupėje. Burtai lėmė, kad jau pirmame mače jam teko susitikti su praėjusių metų Pabaltijo čempionu estu Aavo Raig.

– Pirmajame sete visiškai nesisekė žaisti. Klaidos sekė viena paskui kitą. Tad jį pralaimėjau net 9:21. Antrajame sete žaidimas vyko taškas į tašką. Deja, esant rezultatui 18:18, kelios mano klaidos palaidojo viltis su stipriu varžovu pakovoti trečiajame sete. Jis nugalėjo 21:18, – apmaudo neslėpė J. Šileris.

Kituose varžybų etapuose tauragiškis nesunkiai įveikė varžovus. Vyras iškovojo sidabro medalį, vienodais rezultatais 21:12, 21:16 nugalėjęs estus Nilk Kaido ir Tonu Tereping. Čempionu tapo jau minėtas estas Aavo Raig.

Dvejetų grupėje 65+ nesusidarė dalyvaujančių vyrų skaičius, tad septyniasdešimtmetis J. Šileris užsiregistravo jaunesnių, 60+ sportininkų grupėje. Jo partneriu buvo latvis Normunds Cercins.

– Nors nė karto nesame rungtyniavę kartu, bet žaidėme gerai. Nugalėję dvi estų poras, iškovojome senjorų čempionato aukso medalius, – patenkintas rezultatais kalbėjo J. Šileris.

Po varžybų J. Šileris atkreipė dėmesį į itin aukštą Estijos atstovų meistriškumą. Šioje šalyje badmintonininkai turi puikias sąlygas sportuoti, bet to, ten ši sporto šaka yra populiaresnė nei Lietuvoje.

Ilgametis Tauragės badmintonininkų treneris J. Šileris yra išugdęs ne vieną Lietuvos čempioną. Jis yra Pekino ir Londono Olimpinių žaidynių dalyvės Akvilės Stapušaitytės pirmasis treneris. Pernai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė garbingo 70-ojo jubiliejaus proga J. Šileriui įteikė „Citius. Altius. Fortius“ apdovanojimą.

Tauragiškis ne tik treniruoja vaikus, bet ir pats aktyviai sportuoja badmintono aikštelėje. 2015 metais jis tapo Europos veteranų badmintono čempionu. 2016 metais veteranų Pabaltijo čempionate iškovojo aukso medalį.

Daugiau straipsnių