Sportas

Įveikė 100 kilometrų žygį
  • Įkelta: 2018-07-09

Laisvalaikio centras „Fortūna“, minint karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, surengė iššūkio žygį dviračių mėgėjams. Vežini trispalve, dalyviai įveikė 100 kilometrų atstumą.

Praėjusiais metais „Dviračių iššūkio žygio“ organizatoriai kvietė įveikti 88 km nuotolį. Šiemet, minint valstybės šimtmetį, nusprendė įveikti simbolinę 100 km atkarpą.

Dviračių mėgėjai startavo nuo prekybos centro „Lidl“ aikštelės. Prie Senųjų Tauragės kapinių uždegę po žvakę nepriklausomos Lietuvos kariams, dviratininkai kirto Kunigiškių, Gaurės gyvenviečių teritorijas. Netrukus trumpam sustojo Pašaltuonyje, prie paminklo, skirto šio krašto knygnešiams ir 1918–1920 metų Lietuvos savanoriams atminti. Eržvilke būrys dalyvių stabtelėjo pasistiprinti, kaip jų pačių įvardintame „Laisvės piknike“, vėl susiėdę ant dviračių nuvyko į Skaudvilės miestelį. Čia žygio dalyviai aplankė Karšuvos piliakalnį, stabtelėjo Skaudvilės paplūdimyje. Žygeiviai nepraleido progos įšokti į vandenį ir trumpam atsigaivinti. Kelionės metu dviratininkai važiavo apie 20 km/h greičiu.

Nedo Budgino nuotrauka

Pagrindinio renginio organizatoriaus, Virginijaus Jokubausko teigimu, Batakiuose dviratininkai buvo sutikti Aukaimio piliakalnio papėdėje. Vakare čia vyko koncertas „Ir visus mus Lietuva augino“.

– Sunkiausia atkarpa buvo grįžtant į Tauragę. Dviratininkai turėjo mažiau jėgų, be to, pūtė priešinis vėjas, – teigė V. Jokūbauskas, vykęs kartu su dviratininkų būriu.

Tauragės pilies aikštę žygeiviai pasiekė 20 val. 45 min. Norintys sugiedoti Tautišką giesmę kartu su savo bendruomenėmis – tai spėjo padaryti. 23 žygeiviai Valstybės dienos Tautišką giesmę traukė miesto centre, kartu su tauragiškiais.   

Distanciją įveikusių tauragiškių finiše laukė ne tik poilsis, bet ir šiemet dalyvauti negalėjusių Linos ir Algio Baziliauskų parengta staigmena – vėliavos spalvomis išpuoštas gardus tortas.

Tradicinį dviračių žygį organizatoriai surengti ketina ir kitais metais.

Daugiau straipsnių