Sportas

Duotas startas mokyklos reorganizavimui
  • Įkelta: 2018-06-15

Nuo spalio 1 dienos Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla prijungiama prie Sporto centro. Po reorganizacijos veiksianti biudžetinė įstaiga vykdys formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo ugdymo programas, centrui vadovaus Gediminas Sakalauskas.

Šiuo metu keičiami naujojo Sporto centro nuostatai, aiškėja, kad įstaigai vadovaus G. Sakalauskas. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas vadovo pareigų neteks, jam bus siūloma likti šachmatų treneriu.

– Noriu priminti, kad Sporto mokyklos vadovas dirbo ne tik vadybinį, bet ir pedagoginį darbą, – bendrame komitetų posėdyje teigė savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Trečiadienį vykusiame Tauragės rajono tarybos posėdyje reorganizavimo klausimas sulaukė opozicijos pasipriešinimo. Socialdemokratai tikino, kad reforma neduos jokios apčiuopiamos naudos. Esą šiuo projektu tik siekiama atleisti socialdemokratą, Vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorių A. Bitiną.

Valdantieji tvirtino, kad reorganizavimo tikslas – sudaryti prielaidas optimaliai veikiančiai įstaigai, kuri galėtų geriau skirstyti sporto bazes, finansinius išteklius, siektų aukštesnių švietimo rezultatų.

Anot opozicijos atstovės R. Grigalienės, tokiu sprendimu, Sporto mokyklos vaikai siunčiami į nelygią kova su privačiais sporto klubais. Tarybos posėdyje skaitydama viešą pranešimą, ji pažėrė priekaištus merui Sigitui Mičiuliui, dėl įžvelgiamo politinio susidorojimo. Tvirtino, kad liberalai „įklimpę į korupcines bylas, skuba susitvarkyti savo reikalus“.

„Kadangi pasakyta daug netiesos, melo, šmeižto, noriu pacituoti konstituciją, kad teisėtumą nustato teismai. Kiek imdavo jūsų partijos valdantieji, būdami Seime ir Vyriausybėje?“ – klausė S. Mičiulis.

Tarybos posėdyje buvo patvirtinta Tauragės sporto centro mokslo metų trukmė ir pradžia. Vaikai sportuoti pradės spalio 1 dieną (pernai mokslo metų pradžia buvo skelbiama rugsėjo 15, – red. past.), baigs – rugpjūčio 31 d.

Anot rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nario Dariaus Briedelio, šiuo sprendimu vaikams suteikiama galimybė sportuoti ilgiau. Politikas patikino, kad naujas Sporto centras nereiškia Vaikų ir jaunių sporto mokyklos naikino, ugdymo procesas vyks, kaip vykęs.

Daugiau straipsnių