Sportas

Tarp geriausių šalyje – Tauragės badmintonininkai
  • Įkelta: 2017-05-08
55-ojo Lietuvos badmintono čempionato vicečempionai (iš kairės) A. Plavinas ir R. Šileris. Lietuvos badmintono federacijos nuotrauka

Savaitgalį  Vilniuje, specialiai badmintonui skirtame DELFI sporto centre, vyko 55-asis Lietuvos asmeninis badmintono čempionatas. Tauragės „Volano“ sporto klubo atstovas Renaldas Šileris dvejetų varžybose, žaisdamas poroje su vilniečiu Alanu Plavinu, iškovojo sidabro medalį.

R. Šileris badmintoną žaisti pradėjo būdamas šešerių metų. 12 metų jį treniravo jo senelis Jonas Šileris. Badmintonininkas ne kartą buvo apdovanotas medaliais už užimtas prizines vietas jaunučių, jaunių bei jaunimo čempionatuose.

Pernai baigęs Žalgirių gimnaziją, R. Šileris Vilniuje pradėjo studijuoti teisę. Sėkmingai derindamas studijas ir badmintono treniruotes, jis įtemptai ruošėsi svarbiausiam metų sporto įvykiui – Lietuvos čempionatui.

Nežinia, kaip jam būtų susiklostęs žaidimas ir vienetų varžybose, jeigu burtai jau pirmajame susitikime nebūtų jo suvedę su kitu buvusiu J. Šilerio auklėtiniu Ramūnu Stapušaičiu, kuris šiuo metu Vilniuje dirba badmintono treneriu. Pastarasis sportininkas 50 minučių trukusią atkaklią kovą laimėjo 18:21, 27:25, 21:12 ir R. Šilerį eliminavo iš varžybų.

Vyrų dvejetų varžybose R. Šilerio ir vilniečio Alano Plavino tandemas varžovams buvo kietas riešutėlis. Tris susitikimus laimėję vienodu rezultatu 2:0, jiedu pateko į finalą. Čia jų priešininkais buvo šalies stipriausi badmintonininkai – daugkartinis Lietuvos čempionas Kęstutis Navickas ir buvęs tauragiškis, dabar studijuojantis Kaune, Povilas Bartušis, kurį irgi treniravo J. Šileris. Grėsmingi varžovai finaliniame susitikime per 19 minučių rezultatu 21:13, 21:11 nugalėjo A. Plaviną ir R. Šilerį ir tapo šalies čempionais, o pralaimėjusieji džiaugėsi iškovotais sidabro medaliais.

55-ojo Lietuvos čempionato nugalėtojais tapo: vienetų varžybose – K. Navickas ir buvusi tauragiškė, dabar gyvenanti Olandijoje, Akvilė Stapušaitytė, dvejetų varžybose – P. Bartušis ir K. Navickas bei kaunietė V. Fomkinaitė ir A. Stapušaitytė, mišrių dvejetų – P. Bartušis ir V. Žymantaitė.

Čempionate dalyvavo trys Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos badmintonininkai: Dovas Genys, Deinoras Gudavičius bei Rokas Jokubaitis. Pralaimėję pirmus susitikimus jie neįveikė kvalifikacinių žaidimų barjero ir į pagrindinį turnyrą nepateko. 

Daugiau straipsnių