Sportas

Savaitės varžybos: Tauragės klubas prieš „Omega“ (tiesiogiai)
  • Įkelta: 2017-02-10
Tauragės KK archyvo nuotrauka

RKL čempionato A diviziono susitikimas tarp Tauragės krepšinio klubo ir Kauno r. „Omegos“ skelbiamas savaitės rungtynėmis. Šeštadienį vyksiantį čempionato lyderių mačą tiesiogiai transliuos DelfiTV, o salėje susirinkusius žiūrovus linksmins Kauno „Žalgirio“ šokėjų grupė ir krepšinio simbolis „Amberis“.

Tauragės krepšinio klubą drąsiai galima vadinti lygos senbuviu. Tai ypatinga komanda, kuri RKL finaluose žaidė pastaruosius 4 metus. Visuose sezonuose teko patirti nusivylimo skonį. Šiemet reguliariajame sezone tauragiškiai ir vėl rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės pozicijoje, į priekį užleisdami tik Gargždų SC krepšininkus. Iki pirmojo varžybų etapo pabaigos likus vos 4-iems turams, Tauragės sąskaitoje – 22 pergalės ir 4 pralaimėjimai.

Kauno r. „Omegos“ kelias RKL čempionate kur kas banguotesnis. Jei 2013–2015 m. komanda buvo tik A diviziono vidutiniokė, tai nuo praėjusios sezono šis klubas kardinaliai pasikeitė. Nuo praėjusio 2015–2016 m. sezono „Omega“ tvirtai žygiuoja tarp lyderių, o tai įrodo ir iškovoti bronzos medaliai. Šiemet klubas ir toliau rikiuojasi stipriausiųjų ketverte su 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų.

Praėjusiame sezone Tauragės KK ir Kauno r. „Omega“ tarpusavyje grūmėsi pusfinalyje. Tuomet seriją 2:1 laimėjo tauragiškiai. Šiame sezone ekipos buvo susitikusios kartą ir pergalę solidžiu skirtumu – 77:62, iškovojo Tauragės krepšinio klubo atstovai.

Sankcijos iš FIBA

Įdomu ir tai, kad šiemet į Tauragę persikėlė praėjusio sezono geriausias „Omegos“ žaidėjas Tautvydas Žioba. Naujoje savo komandoje jis toliau demonstruoja puikų žaidimą ir yra vienas naudingiausių lygos krepšininkų, renkantis po 24 naudingumo balus per rungtynes.

„Omega“ T. Žiobos spragą rado kuo užpildyti. Į savo gretas ekipos vadovai pasikvietė NKL patirties turinti aukštaūgį Remigijų Sugintą. Jis taip pat patenka į naudingiausių A diviziono žaidėjų dešimtuką su 19,1 naudingumo vidurkiu. 

Verta būtų paminėti „Omegai“ nemalonią situaciją, kuri susiklostė šią savaitę. Dar sausio mėnesį komandoje registruotas patyręs gynėjas Robertas Bitinas iš FIBA gavo laišką, kad yra suspenduojamas iš visų čempionatų. Paaiškėjo, kad Anglijos klubas, kuriame prieš tai žaidė R. Bitinas, nebuvo gavęs paleidžiamojo rašto iš dar ankstesnės žaidėjo komandos Norvegijoje. Ir nors Anglijos klubas yra išdavęs paleidžiamąjį raštą „Omegai“, tačiau kol nebus sutvarkyti reikalai su Norvegijos ekipa, tol R. Bitinas negalės rungtyniauti. 

Šis praradimas kauniečiams yra labai skaudus. 181 cm ūgio įžaidėjas per rungtynes vidutiniškai pelno po 15,3 taško, o tritaškius meta net 44,7 proc. taiklumu.

Aikštės pranašumas

Tauragės klubo strategas Edvardas Žemgulis teigė šioms rungtynėms specialiai nesiruošęs, mat laukia du sunkūs mačai šį savaitgalį. Tačiau išskyrė būsimų varžovų savaitės rungtynėse pajėgumą. 

„Jau pernai „Omega“ buvo stipri. O šiemet dar labiau sustiprėjo. Turi gerą priekinę liniją. Gynėjų grandį sustiprino Bitinas“, – sakė Tauragės klubo treneris, dar nežinodamas, jog R.Bitinas nežais.

„Mūsų privalumas tik tas, kad žaisime namuose. O rungtynių baigtį vertinčiau santykiu 50:50“, spėliojo E. Žemgulis.

„Omegos“ treneris Rolandas Urkis taip pat nebuvo linkęs daugžodžiauti. Strategas akcentavo gynybą ir paminėjo traumuotą varžovų puolėją Paulių Parachomiką.

„Aišku, akcentuosime gynybą. Ir gerai būtų įmesti į krepšį vienu tašku daugiau nei varžovai“, – šmaikštavo R. Urkis.

„Tauragės komanda, kaip visuomet, yra labai stipri. Sezono eigoje dar prisidėjo pajėgus gynėjas Aivaras Kvedaravičius. Klausimas, kaip bus su P. Parachomiku – ar jis žais ir, jei taip, kaip kokios formos bus. Trūksta ten jo patirties, ypač gynyboje“, – pastaruoju metu traumą besigydantį Tauragės krepšininką paminėjo „Omegos“ treneris.

 

Daugiau straipsnių