Sportas

Trileryje su Gargždų komanda triumfavo „Vitlaima“
  • Įkelta: 2011-03-10
Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Tauragės „Vitlaimos“ krepšininkai žengė dar vieną žingsnį Regioninės krepšinio lygos (RKL) atkrintamosiose rungtynėse – įveikta pajėgi „Gargždų“ komanda.

Tauragiškiai šeštadienį namuose lengvai laimėjo pirmąją dvikovą, tačiau kitą dieną Gargžduose turėjo pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą. Lemiamose ir dramatiškai susiklosčiusiose rungtynėse „Vitlaima“ lemiamą tašką padėjo namų aikštėje ir laimėjusi seriją 2:1 pateko į RKL ketvirtfinalį.

„Vitlaima“ 95:61 „Gargždai“ (serija 1:0)

Pirmoje tarpusavio dvikovoje Tauragėje šeimininkai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pataikę keletą tolimų metimų atitrūko nuo varžovų dviženkliu skirtumu. Po traumos atsigaunančio Tomo Čerkunovo ir Pauliaus Počiuipos vedami tauragiškiai po dviejų kėlinių turėjo jau solidų pranašumą 51:25.

Trečiajame ir ketvirtajame ketvirčiuose, kai komandas skyrė daugiau nei 30 taškų, „Vitlaimos“ treneris Gediminas Sakalauskas leido varžybas baigti atsarginiams žaidėjams. Aikštelėje pasirodė ir taškų pelnė visi 12 mūsų krepšininkų. Šiose rungtynėse tauragiškiai atliko 34 rezultatyvius perdavimus ir pataikė 9 tolimus metimus. Daugiausiai prie pergalės prisidėjo T. Čerkunovas (19 taškų, 10 kartų atkovotas kamuolys, 5/13 baudų metimai), P. Počiuipa (18 taškų, 9 kartus atkovotas kamuolys, 10 rezultatyvių perdavimų), A. Karbauskas (17 taškų), E. Žemgulis (15 taškų). Tik 9 minutes aikštėje praleidęs komandos kapitonas Justas Bučnys sugebėjo atlikti net septynis rezultatyvius perdavimus.

„Gargždai“ 88:77 „Vitlaima“ (serija 1:1)

Rungtynėse Gargžduose sėkmingiau sužaidę pirmąjį kėlinuką „Gargždai“ įgijo nedidelį pranašumą ir sugebėjo jį išsaugoti iki rungtynių pabaigos. Nors T. Čerkunovas po netaiklių metimų net 17 kartų atkovojo kamuolį, tačiau komanda pagal šį statistinį rodiklį nusileido varžovams (49:35). Prastai sekėsi pataikyti ir nuo tritaškio linijos – tikslą pasiekė vienas tolimas metimas iš 16 bandymų. Taip pat tauragiškiai prametė net 21 baudos metimą.

Daugiausiai taškų „Vitlaimai“ pelnė P. Počiuipa (27), T. Čerkunovas (23 taškai, 9/17 baudų metimai), A. Karbauskas (14 taškų).

„Vitlaima“ 101: 89 „Gargždai“ (serija 2:1)

Lemiamas rungtynes tauragiškiai pradėjo itin susikaupę. Sužaidus keletą minučių šeimininkai pirmavo rezultatu 8:0, o po dešimties žaidimo minučių – 33:23. Pirmajame ketvirtyje įspūdingai rungtyniavo A. Karbauskas, pelnęs 14 taškų. Antrajame kėlinuke „Vitlaima“ dar labiau padidino „apsukas“ ir sužaidus keletą minučių skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų. Vis dėlto solidaus pranašumo iki didžiosios pertraukos išsaugoti nepavyko – po 20 žaidimo minučių švieslentė fiksavo mūsų krepšininkų pranašumą 57:42.

Po pertraukos „Gargždų“ krepšininkai parodė charakterį ir audringai palaikomi per dviejų dešimčių savo sirgalių ne tik sumažino skirtumą, bet ir sugebėjo rezultatą išlyginti. Beveik be keitimų rungtyniavę „Vitlaimos“ startinio penketo žaidėjai atrodė pavargę, tačiau daugiau patirties turintys mūsų miesto sportininkai sugebėjo atsitiesti ir lemiamomis minutėmis sužaidė užtikrintai.

Ketvirtajame kėlinyje puikiai rungtyniavo Tomas Krivonosovas. Esant lygiam rezultatui „Vitlaimos“ gynėjas pelnė 4 taškus iš eilės ir inicijavo savo komandos spurtą. Svečiai dar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau „Vitlaimos“ žaidėjai taip pat neklydo ir puolime žaidė rezultatyviai. Į pergalę komandą vedėstartinio penketo žaidėjai P. Počiuipa (28 taškai), T. Čerkunovas (17 taškų), A. Karbauskas (19 taškų), T. Krivonosovas (18 taškų) ir E. Žemgulis (15 taškų).

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių „Vitlaimos“ varžovai bus jau pažįstami Klaipėdos LCC TU krepšininkai. Reguliariajame sezone komandos tarpusavyje susitiko du kartus ir abu kartus pergalę šventė tauragiškiai.

Pirmosios tarpusavio rungtynės – jau rytoj (penktadienį) 16 val. „Bastilijos“ sporto salėje. Kviečiame aktyviai palaikyti mūsų miesto komandą.

Daugiau straipsnių