Sportas

Ateinančio sezono prioritetai – stadionų rekonstrukcijos pabaiga ir futbolo akademija
  • Įkelta: 2011-02-04
Laura Zaleckienė. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

Futbolo klubas „Tauras“ pradėjo pasirengimą 2011-ųjų futbolo sezonui. Jau žinoma dalis naujosios „Tauro“ pagrindinės sudėties žaidėjų. Apie klubo siekius, planus ir tikslus naująjį sezoną kalbamės su klubo komercijos direktore Laura Zaleckiene. Beje, Laura – viena iš dviejų moterų Lietuvoje, vadovaujanti vyrų futbolo klubui.

– Esate viena klubo vadovų nuo pat jo klubo atkūrimo. Atėjote į futbolą visai iš kitos aplinkos, nieko bendra neturinčios su šiuo sportu. Kas paskatino žengti šį žingsnį? Ar galite teigti, kad tai iššūkis Jūsų gyvenime, visgi futbolas daugiau vyriškas sportas?

– Prieš pradėdama dirbti „Taure“ neturėjau nieko bendro su futbolu, nebent tai, kad vyras buvo futbolo teisėjas. Iki tol gyvenau ne Tauragėje. Atsikėlusi į Tauragę pradėjau ieškoti darbo. Kaip tik tuo metu „Tauras“ ieškojo darbuotojų, todėl nusprendžiau jėgas išbandyti šioje srityje, nes visada tikėjau, kad viską galima išmokti, tik tam reikia didelio noro. Pradėjus dirbti, ne kartą teko pasvarstyti, kad šis darbas man – didelis išbandymas, bet ne tiek darbo atžvilgiu, kiek dėl tauragiškių požiūrio į moterį, kuri dirbavyriškoje srityje ir dar tarp tiek vyrų. Tačiau nemanau, kad mano darbo kokybę gali nulemti lytis. Žaisti futbolą gal ir vyriška, tačiau atlikti administracinį darbągali tiek vyras, tiek moteris. Juk futbolas nėra tik žaidimas, kad klubas egzistuotų ir leistų sirgaliams mėgautis gražiu žaidimu, reikia atlikti daug organizacinio biurokratinio darbo.

– Koks buvo pirmasis įspūdis apie klubą ir komandą vos tik pradėjus dirbti? Ar šiandieninis „Tauras“ skiriasi nuo buvusio?

– Pradžia visada sunki, daroma daug klaidų, yra daug nežinomybės. Bet kas neklysta, tas netobulėja. Lygindama tik atsikūrusį ir dabartinį „Taurą“, aš asmeniškai matau labai didelį skirtumą, dabar viskas profesionaliau, siekiama konkretesnių ir aukštesnių tikslų. Tai geriausiai atspindi rezultatai – komanda įsitvirtino Lietuvos aukščiausiojoje lygoje, dalyvavo UEFA varžybose, suburtos vaikų futbolo grupės, pradėta tvarkyti infrastruktūrinė bazė.

– Akivaizdu, kad ši sporto šaka Tauragėje smarkiai ūgtelėjo, numatomi ambicingi planai, kurie jau pradedami įgyvendinti. Ar galima teigti, kad tai Jūsų ir visos klubo vadovybės sunkaus darbo ir pastangų rezultatai, ar visgi tai daug kuo lemia sporto mėgėjų domėjimasis šia sporto šaka Tauragėje?

– Manau, didžiausi nuopelnai už tai, kas mes esame, turėtų atitekti viešosios įstaigos „Tauragės futbolas“ dalininkams. Be jų entuziazmo nematytume tokio „Tauro“, koks jis yra šiuo metu. Išlaikyti sporto klubui reikia didelių indėlių, tiek materialių, tiek moralinių. Manau, tik šių asmenų dėka futbolas vėl atgimė Tauragėje ir tik jų dėka miestiečių susidomėjimas futbolu vis auga.

– Kiek futbolas tapo įdomus rėmėjams? Ar kompanijos šiemet labiau domisi galimybėmis remti klubą?

– Rėmėjai pamatė naujus reklamos plotus ir galimybes. Tų kompanijų, kurioms aktuali reklama ar noras padėti „Taurui“ siekti savo tikslų, susidomėjimas nemažas. Tačiau ieškant rėmėjų tenka kartais nusivilti, kai išgirsti nuomonių, kad dalyvaudamas UEFA „Tauras“ uždirbo tiek, kad nebereikia mūsų remti. Tačiau tai klaidinga nuomonė, nes dėl UEFA varžybų buvo įsigyti brangesni žaidėjai, klubas patyrė didžiulių išlaidų išvykoms į Velsą ir Kiprą. 2010 metų sezonas finansiškai buvo labai sunkus. Tačiau kad ir kaip būtų sunku, džiaugiamės, kad vis dar atsiranda žmonių, suprantančių mus ir norinčių prisidėti prie „Tauro“ tikslų įgyvendinimo.

– Kokia situacija su statomu Vytauto stadionu? Kada galime tikėtis išvysti savo komandą, žaidžiančią namų stadione?

– Mūsų žiniomis, Vytauto stadiono rekonstrukcija turėtų būti baigta birželį. Jau esame pateikę Lietuvos futbolo federacijai prašymą, kad I-ojo ratorungtynės būtų žaidžiamos išvykose.

– Kur planuojama žaisti sezono pradžioje? Ir kaip komanda sprendžia treniruočių klausimą, kai situacija šiuo metu treniruotis Tauragėje ne pati palankiausia?

– Namų rungtynės planuojamos žaisti Klaipėdoje. Su Klaipėdos miesto centriniu stadionu pasirašytos sutartys dėl „Tauro“ rungtynių jų stadione. Treniruočių klausimas šiuo metu ypač opus. Šiuo metu „Tauro“ treniruotės daugiau skirtos fiziniam pasirengimui. Šiuo metu Tauragėje nėra nė vieno stadiono, kuris būtų tinkamas treniruotėms, todėl važinėsime treniruotis į Pagėgius.

– Kokie prioritetai šių metų sezoną – užbaigti stadionų statybas ar suburti stiprią komandą?

– Svarbiausi prioritetai šiemet yra senojo stadiono rekonstrukcijos pabaiga ir futbolo akademijos įkūrimas. Tačiau tai nereiškia, kad komandai bus skiriama mažiau dėmesio. Be abejo, dalyvaujant sporto varžybose visada norisi kuo aukštesnių rezultatų, tačiau pasiekimai tiesiogiai priklausys nuo komandos biudžeto.

Kalbino Eugenijus Naujokas

Daugiau straipsnių