Savivalda

Socdemai bando atsigriebti patyčiomis?
  • Įkelta: 2016-05-20
Liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius: „Gaila, tačiau dažniausiai tai būna vulgarūs ir nejuokingi bandymai įkąsti oponentams. Manau, kad neretai jie prisideda prie patyčių kultūros, kurios ypač daug šiandieninėje visuomenėje“

Socialiniame tinkle „Facebook“ liejasi pašaipų lavina ant Liberalų sąjūdžio atstovų galvų – internete plinta nuotraukos su pašiepiančiais užrašais. Po buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo, internautų dūrius pajuto ir Tauragės liberalai. Su patyčiomis internete siejami Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai, mat jų informacinis centras išplatino laišką partiečiams, kuriame raginama pašiepti E. Masiulį.

Jaunimui leista pasireikšti

Po Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo internete, socialiniame tinkle „Facebook“, išplito vadinamieji memai – paveikslėliai su pašiepiančiais prierašais. Netrukus iškilo faktas, kad platinti tokio turinio informaciją skatina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) informacinis centras. Kaip rašo www.15min.lt, nutekėjo socdemų informacijos centro išplatintas laiškas su pašiepiančiais memais ir siūlymu jais dalintis savo „Facebook“ profiliuose. LSDP informacijos centro vadovė Irmina Frolova-Milašienė interneto portalui patvirtino, jog partiečiams siunčiami memai yra jaunimo sukurti ir atrinkti, skirti jaunimo dėmesiui patraukti. 

Netrukus socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurtas profilis „Tauragės WikiLeaks“. Pirmasis profilio įrašas skelbė, jog čia bus atskleidžiama „tikroji tiesa“, tačiau pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į liberalus. 

Pašaipų strėlės čia skrieja ir į Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį. Komentarą, esą liberalus veikia pilnatis, po mero nuotrauka parašė buvęs Tauragės rajono savivaldybės narys, LSDP partijos Tauragės skyriaus prezidiumo narys Orestas Kliunka. 

Liberalai numano užsakovus

Tauragės rajono liberalai viešojoje erdvėje kol kas laikosi santūriai ir neužsipuola memų kūrėjų. Pakalbintas liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius paaiškino numanantis, kas juos kuria ir platina.

– Pastebėjau tokio tipo trolinimą (pašiepimą, – red. past.) socialiniuose tinkluose. Nesunku nuspėti, kas juos (memus, – red. past.) užsako. Viena vertus, kai jis pateikiamas skoningai ir šmaikščiai, tai priverčia politikus pasitempti ir net nusišypsoti. Gaila, tačiau dažniausiai tai būna vulgarūs ir nejuokingi bandymai įkąsti oponentams. Manau, kad neretai jie prisideda prie patyčių kultūros, kurios ypač daug šiandieninėje visuomenėje, – teigė liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius.

„Tauragės WikiLeaks“ su socdemais nesusijusi?

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Tauragės skyriui vadovaujantis Matas Petraitis „Tauragės žinioms“ teigė, kad nežino kas yra „Tauragės WikiLeaks“ autorius.

– Tai tikrai ne mūsų darbas. Man tą puslapį ne taip seniai parodė draugai. Net neįsivaizduoju, kas su tuo susijęs, neturiu tokios informacijos. Dėl mano kolegų asmeninių profilių – aš negaliu komentuoti, kuo jie dalinasi ir ką mėgsta. Pats minimą puslapį visai neseniai pastebėjau. O kokia jo kilmė – tikrai negaliu pasakyti, – teisinosi jaunasis socialdemokratas M. Petraitis.Tauragės socialdemokratinio jaunimo vedlys teigė, kad jo tokie puslapiai nestebina.

– Žiūrint į dabartinį laikotarpį ir prisimenant, kas buvo prieš praėjusius rinkimus, manau tokių puslapių bus prikurta ir daugiau. Tik manyčiau, jog jų administratoriai turėtų laikytis bent minimalios cenzūros ir elementarios kultūros. Praėjusių rinkimų laikotarpiu žmonės daug kuo dalinosi ir viskas vyko per daug pašaipiai. Reikia nemaišyti dviejų dalykų – žmogiškumo ir politines situacijos, – kalbėjo M. Petraitis.

LSDP partijos Tauragės skyriaus pirmininko pavaduotoja Rita Grigalienė žurnalistei teigė, kad vieši asmenys turi būti pasirengę kritikai.

– Socialdemokratai jokių sprendimų dėl Facebook profilio „Tauragės WikiLeaks“ nepriiminėjo ir tai nėra socialdemokratų iniciatyva. Politikams šalia teisinės ir moralinės atsakomybės taikoma dar ir politinė atsakomybė. Be to, vieši asmenys turi būti pasirengę kasdienei kritikai. Ir net privatus politikų gyvenimas dažnai tampa visuomenės interesu. Europos Žmogaus Teisių Teismas yra paskelbęs, kad kritika viešų asmenų – tarp jų ir politikų – atžvilgiu turi platesnes ribas, nei kritika privataus asmens atžvilgiu. Demokratinėje visuomenėje kiekvienas asmuo turi teisę į žodžio laisvę, pareikšti savo nuomonę, – kalbėjo R. Grigalienė.

 

Daugiau straipsnių