Renginiai

Baltų vienybės dieną surengė įspūdingą ugnies šou
  • Įkelta: 2019-09-23
Bronislovo Ambrozo nuotrauka

Sekmadienio vakarą ant 200 piliakalnių Pabaltijo šalyse liepsnojo baltų vienybės laužai. Pasitinkant rudens lygiadienį ugnies šventė tradiciškai surengta ir ant Pagramančio piliakalnio.

Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena. Jos proga baltų palikuonys Lietuvoje, Latvijoje bei bendruomenės visame pasaulyje įsijungia į Baltų vienybės ugnies sąšauką ir 20–21 val. uždega ugnį ant kalnų, piliakalnių, su baltų istorija susijusiose vietose. Ši tradicija gyvuoja nuo 2000-ųjų metų.

Prisiminti baltų tautų istoriją, tradicijas bei papročius vakar pakvietė Pagramančio regioninio parko direkcija ir Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras. Ant Pagramančio piliakalnio skambėjo folkloras, gaudė ragai ir daudytės, organizatoriai vaišino namine duonele ir gira, o įspūdingą ugnies šou surengė „Viduramžiai LT“.

Kadaise ugnies sąšauka ant piliakalnių kvietė vienytis kovai – ginti savo žemes, gyvastį, kultūrą. Vienybė padėjo išlikti ir išgyventi tūkstantmetę istoriją Baltijos pakrantėje įsikūrusioms tautoms, todėl šiandien vienu metu uždegama ugnis įgyja naują prasmę. Nepaisant valstybes skiriančių ribų, po pasaulį pasklidusius baltų palikuonis vienija iš protėvių paveldėta pasaulėžiūra, gyvos tradicijos ir papročiai.

Šiandien, rugsėjo 23-osios rytą, Žemės rutulyje dienos ir nakties trukmė tapo vienoda. Nuo šios dienos pereisime į tamsųjį metų laiką – naktis tampa ilgesnė už dieną ir vis ilgės, iki žiemos saulėgrįžos gruodžio 20-ąją.

Daugiau straipsnių