Renginiai

Parką užlies džiazo banga
  • Įkelta: 2019-06-01

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Tiems, kuriuos užburia veržli improvizacija, charakteringos tonų spalvos ir aiškus ritmas bei tiems, kurių ausys pasiilgo kimaus, egzotiniu prieskoniu pagardinto vokalo, lydimo švelnių pučiamųjų, styginių ir klavišinių instrumentų garsų, ilgai laukti nebereikės.

Stanley Breckenridge – dainininkas, kompozitorius, pianistas, Claremont Graduate universiteto muzikologijos daktaras, dėstantis muzikologiją. Sėkmingai koncertuojantis JAV, Prancūzijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir kituose pasaulio šalyse. S. Breckenridge atliekamai muzikai nereikia manieros ar atlikimo stiliaus užvadinimo. Jis pats ir jo atliekama muzika – jau yra maniera. S. Breckenridge repertuare – ne tik solinė kūryba, bet ir tokių žvaigždžių kaip Nancy Sinatra, Bobby Bland, Bill Cosby kūryba. Diskografiją sudaro septyni soliniai albumai, jis išleido ir keletą knygų muzikos tema.

„Jazz Band Ball Orchestra“ diksilendas – vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas daugiau kaip prieš 52 metus keleto studentų Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje. Lenkijoje, JAV, Vokietijoje, Olandijoje išleista daugiau kaip 40 solinių vinilo kompaktinių plokštelių. Trumpiausias apibūdinimas, kas yra „Jazz Band Ball Orchestra“ muzika: Amstrongo tradicija, Elingtono improvizacija, žiupsnelis „Boogie“ ir šiek tiek „Latina“ įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne triukšminga diksilendo muzika, bet elegantiškai parinktas muzikos repertuaras.

Įėjimas – nemokamas.

Daugiau straipsnių