Renginiai

Antroji festivalio diena: suvienyta muzika ir geri darbai
  • Įkelta: 2019-06-07

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į nepakartojamus renginius. Vakar šios muzikos gerbėjai rinkosi „Požerūnų malūne“ – klausė naujos tauragiškių grupės „Optima“, gospel choro „Gloria“ ir garsiųjų „Blues Makers“, o kartu ir darė gerus darbus, dalyvaudami LIONS klubo akcijoje. Žmonės dosniai aukojo reta genetine liga sergančiai Agnei. Kad ji galėtų ir toliau naudotis delfinų terapija, suaukota 1251 eurų.

Ketvirtadienio popietę gausiai susirinkę tauragiškiai ir miesto svečiai, plačiai pasklidę pievoje prie „Požerūnų malūno“, leidosi įtraukiami siautulingų džiazo muzikos garsų. Koncertą pradėjo pirmuosius žingsnius žengianti tauragiškių džiazo grupė „Optima“. Skambėjo Frenko Sinatros dainos, atliekamos Justo Kirstuko, ir instrumentiniai kūriniai.

Choras „Gloria“ klausytojus tiesiog užbūrė, puikūs balsai ir melodingos giesmės užliejo pozityvo banga.

Vis dėlto, žinoma, labiausiai džiazo gerbėjai laukė V. Jutas & „Blues Makers“ pasirodymo. Ir ne veltui. V. Jutas pristatė nuolat atnaujinamą projektą, skirtą pasaulinio garso gitaristui, kompozitoriui ir atlikėjui Erikui Claptonui. Išjausti, tiksliai perteikiami žymiausi E. Claptono kūriniai nepaliko abejingų.

Pasiklausyti kokybiškos muzikos susirinkę tauragiškiai buvo kviečiami atverti pinigines ir padėti reta genetine liga sergančiai mažai mergaitei, kuri delfinų terapijos dėka po truputėlį sveiksta, Tačiau, kad galėtų tęsti terapiją, jos mamai trūksta pinigų. Tauragiškiai dalyvavo aukcione, kuriame buvo galima įsigyti delfinų piešinių knygą, pirko maišelius ir marškinėlius su „Džiazo dienų“ festivalio simbolika, o dovanų gavo daugkartinio naudojimo puodelius su klubo LIONS simbolika.

Kaip koncerto pabaigoje paskelbė LIONS klubo prezidentas Laurynas Jarutis, akcijos rezultatas viršijo lūkesčius – suaukota 1251 euras. Tiek pinigų užteks dešimčiai delfinų terapijos seansų ir kelionėms į Klaipėdą apmokėti.

Tai buvo trečiasis šiųmetinių „Džiazo dienų“ koncertas. Birželio 1-ąją nuskambėjo pirmasis festivalio akordas –į Tauragės miesto šventės programą įsiliejo festivalio atidarymo koncertas, kuriame pasirodė pernai susibūręs Tauragės jaunimo džiazo orkestras ir ką tik susibūrusi grupė „Optima“. Po jų į sceną žengė korifėjai: džiazo karalius iš Amerikos Stanley Breckenridge ir  vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

 

 

Daugiau straipsnių