Laisvalaikis

Į pelkę leisimės dar ilgesniu taku
  • Įkelta: 2020-09-11
Pernai rekonstruota Plynosios pažintinio tako dalis. Pagramančio regioninio parko feisbuko nuotrauka
Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Planuojama rekonstruoti Pagramančio regioniniame parke per Plynosios pelkę besidriekiantį pažintinį taką. Objektas buvo atnaujintas dar pernai, šiemet ketinama jį prailginti.

Kaip sakė laikinai Pagramančio regioninio parko direkcijos direktoriaus pareigas einantis Sigitas Mėlinavičius, takas bus 500-ais metrų ilgesnis.

– Toje vietoje, kur baigdavosi dabartinis takas, jį pratęsime apie penkis šimtus metrų pelkės pakraščiu, toliau jis drieksis per miškelį, darys kilpą ir grįš į tą patį takelį, kuriuo ateinama. Pernai nuo kelio rekonstravome apie 800 m atkarpą, buvo pakeistos tako lentos, – „Tauragės žinioms“ sakė S. Mėlinavičius. 

Takas bus rekonstruojamas iš dalies iš rajono savivaldybės ir iš pinigų, surinktų parduodant lankytojų bilietus. Anot S. Mėlinavičiaus, lankytojai noriai juos perka. Nors šiemet dėl karantino turizmo sezonas prasidėjo mėnesiu vėliau, pinigų už bilietus surinkta daugiau. Tiesa, į direkciją užsukusiems lankytojams pirkti bilietus nėra privaloma. Tai savanoriška auka.

Plynosios pažintinis takas įrengtas 2003 m. siekiant supažindinti lankytojus su Plynosios telmologiniu draustiniu. Plynosios aukštapelkėje gausu retų augalų ir gyvūnų rūšių. Sutinkamos 2 rūšys saulašarių – apskritalapė ir ilgalapė. Peri dirviniai sėjikai, tetervinai.

Dalis tako rekonstruota 2019 metais.

Daugiau straipsnių