Laisvalaikis

Pandemija neišgąsdino: stovyklose – šimtai vaikų
  • Įkelta: 2020-07-28
Stovyklos „Judėk, tikėk, atrask“ akimirka. Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Iki birželio vidurio įvairias veiklas apribojęs karantinas, manyta, koreguos ir vaikų vasaros stovyklų organizavimą. Dar birželį galiojęs reikalavimas, jog stovyklose galimai bus leidžiama stovyklauti tik po keliasdešimt vaikų, stovyklų vadovų neišgąsdino. Sveikatos ministerijai davus leidimą neriboti vaikų skaičių liepą surengtos vaikų stovyklos pritraukė būrius moksleivių. Ypač masiškomis tapo kasmet tauragiškių mėgstamos trys stovyklos.

Pasak vienos stovyklų organizatorių Vitalijos Šlepavičienės, stovykla rengiama septinti metai. Būta dvejonių, ar pandemijos akivaizdoje verta stovyklą rengti, ar atsiras norinčių. Sprendimą imtis iniciatyvos lydėjo sėkmė. Krikščioniškoje stovykloje „Judėk, tikėk, atrask“ dalyvavo 130 vaikų, juos užėmė 30 savanorių.

– Kadangi katalikiška stovykla, jų veiklų pagrindas – evangelizacija, nukreipimas į tikėjimą, siekėme parodyti, kad bažnyčia yra šiuolaikiška. Bažnyčia nėra vien mūro sienos. Susiburdavome ryto ir vakaro maldai, kasdien stovyklavietėje vyko šventosios mišios. Vieną dieną ėjome į piligriminį žygį į Vilkyškius, kur vyko mišios, – pasakojo V. Šlepavičienė. – Pamenu, prieš septynerius metus stovyklą praėjome su 54 vaikais, kitąmet norinčių atsirado 70, dar kitąmet – 90. Susidomėjusių vaikų skaičius kasmet augo.

Kasdien stovykloje vyko sportinės veiklos, lankėsi karo prievolės specialistai, kurie surengė kliūčių ruožo pramogą, vyko putų šou, edukacinės programos.

Stovyklą iš dalies finansavo rajono savivaldybė, simboline auka prisidėjo tėvai, rėmė šaulių sąjunga.

Krikščionišką stovyklą surengusi V. Šlepavičienė yra ir viena iš Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės stovyklų „Po šauliška vėliava“ organizatorių. Šios stovyklos kasmet sulaukia dar daugiau dėmesio. Šiemet trijose šaulių stovyklose dalyvavo apie 450 vaikų.

– Šaulių stovyklas kasmet tradiciškai rengiame ne mažiau kaip po tris. Į kiekvieną susirenka apie 150 vaikų. Paskutinė šiemetinė stovykla ypatinga tuo, jog vaikus karo disciplinų moko Lietuvos karo akademijos kariūnai. Antrojo kurso studentai, kariai.  Kasmet stovykloje vyksta vaikų kaita, tačiau kai kurie išlieka ir šioje stovykloje auga, tampa būrių vadais. Jie ugdo savo lyderio kompetencijas, turi savo būrį, yra atsakingi už savo komandą. Žinoma, yra vaikų, kurie stovykloje tiesiog pramogauja, – pasakojo V. Šlepavičienė.

Kiekviena stovykla pasižymi kariška rutina, gilinamos topografijos žinios, mokomasi rikiuotės, maskuotės, vyksta ištvermės žygis „Vilko takas“. Į stovyklą atvyksta vaikai iš Jurbarko, Tauragės, Pagėgių, Šilalės. Jų amžius – nuo 11 iki 17 metų.

Pasirinkę tapti šauliais jaunuoliai skirstomi pagal pakopas, nesusiję su šauliška veikla suburiami į atskirą grupę. Vakarai šioje kariškoje stovykloje – pramoginiai: vyksta komandų prisistatymų pasirodymai, būrių skanduočių konkursai, šokiai.

Kasmet būrį vaikų suburia ir krikščioniška vaikų ir jaunimo stovykla „BATAKIAI 2020“. Šiemet po jos vėliava vyko dvi stovyklos, pirmojoje dalyvavo vaikai nuo 6 iki 11 metų, antroje 12–16 m. paaugliai. Abi stovyklos subūrė daugiau nei porą šimtų vaikų ir jaunuolių.

Vaikų vasaros stovyklos „Judėk, tikėk, atrask“ nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės stovyklos „Po šauliška vėliava“ čia.

 

Daugiau straipsnių