Laisvalaikis

Lauko kinas Tauragėje prigijo: žada ir daugiau seansų
  • Įkelta: 2020-05-02

Autokinas Taurų parke. Modesto Petraičio Feisbuko nuotrauka 

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Vakar vakare Taurų parke vyko nemokami kino iš automobilio seansai. Tai, kad tauragiškiams tokia pramoga aktuali ir reikalinga, buvo matyti iš automobilių skaičiaus – žiūrovų prigužėjo pilna stovėjimo aikštelė.

Kokius filmus nori žiūrėti, balsuodami feisbuke sprendė patys tauragiškiai. Daugiausia balsų surinko filmas visai šeimai „Augintiniai susivienija“ ir patriotinė drama „Purpurinis rūkas“, kurie ir buvo parodyti gegužės 1-osios vakarą.

Į Taurų parko automobilių aikštelę užsiregistravę kino peržiūrai į kiekvieną jų sugužėjo arti šimto automobilių. Nemokamo kino vakarą tauragiškiams dovanojo jaunimo organizacija Apskritasis Stalas kartu su Tauragės rajono savivaldybe ir „Interact Media“.

Tauragės apskritojo stalo prezidentas Laurynas Kryžauskas džiaugėsi, jog pirmasis bandymas pavyko puikiai.

Laurynas Kryžauskas. Asmeninio albumo nuotrauka 

– Į kiekvieną filmą registravome po 100 automobilių, nors galėjome sutalpinti truputį daugiau, bet norint užtikrinti saugumą ir renginių organizavimo karantino metu reikalavimus, nusprendėm nerizikuoti. Į pirmąjį filmą, labiau fokusuotą šeimoms, susirinko apie 85 automobiliai iš užregistruoto 100. Į antrąjį susirinko apie 90, – pasakojo L. Kryžauskas.

Visgi, vienas seansų organizatorių apgailestavo, jog buvo žmonių, kurie užsiregistravo, bet beatvyko. Tačiau, nepaisant smulkių trukdžių ir vėlavimų, vaikinas tiki, jog kitą kartą viskas pavyks sklandžiau:

– Gaila, kad ne visi žmonės vertina nemokamas pramogas ir užsiregistravę neatvyksta, nes turėjome nemažai norinčių kurie nespėjo užsiregistruoti ir, deja, filmų nepamatė. Džiaugiamės, kad buvo ir nemaža žmonių dalis, kurie pranešė apie neatvykimą ir galėjome vis atlaisvinti vietų kitiems. Nuo registracijos pradžios abu seansai užsipildė per maždaug pusantros paros, poreikis buvo daug didesnis, nei mes galėjome aptarnauti per vieną vakarą. Pačių seansų pradžia susivėlino apie 20 minučių, dėl įvairių smulkių kliūčių. Manau, jog sekantį kartą viskas vyks daug sklandžiau, nes tikrai daug išmokome iš šio pirmojo mums, tokio tipo renginio, – teigė jis.

Na o žmonių atsiliepimai, pasak Lauryno, tikrai pozityvūs, tad tikimasi surengti dar ne vieną tokį renginį. .

– Su visa komanda labai džiaugiamės, jog galėjom truputį praskaidrinti šią slogią karantino nuotaiką kraštiečiams. Į renginį atvyko ir svečių iš kitų aplinkinių miestų, tad manau esame geras pavyzdys visai apskričiai. Bandysime ir toliau organizuoti tokio tipo nemokamus renginius, nes poreikis jiems, šiuo metu, yra tikrai didelis. Tačiau viskas priklauso nuo lėšų. Stengiamės, jog mūsų renginiai būti prieinami kuo platesnei auditorijai, tad visada juos darome nemokamai. Tam reikalinga nemaža finansinė parama. Šis renginys buvo pilnai finansuotas iš Tauragės rajono savivaldybės lėšų. Toliau stengsimės ieškoti ir kitų finansinių šaltinių tokio tipo renginiams, – teigė L. Kryžauskas.

Už vardo „Interact media“ slepiasi aktyvių tauragiškių Audriaus Lauručio, Algirdo Šaulio ir Andriaus Pleikio komanda, interaktyvias pramogas ir audiovizualinius sprendimus siūlanti visoje Lietuvoje. Taurų parke organizuotas kino seansas jau ne pirmas iš šios kompanijos surengtų tauragiškiams. Pernai lauko kinas, tiesa, ne automobiliuose, o ant pievutės, rodytas Kęsčiuose. 

Socialiniame tinkle komentavęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus užsiminė, kada panašius seansus netolimoje ateityje planuoja rengti ir muziejus.

Autokinas Taurų parke. Feisbuko puslapio „Kino zona“ nuotrauka 

Daugiau straipsnių