Laisvalaikis

Susipažinkite: virtualus turas po Batakių miestelį
  • Įkelta: 2020-03-28
Vaizdo įrašo stop kadras

Kai už lango vis linksmiau šviečia saulutė, išsėdėti namuose nelengva. Tikriausiai kartais pasitaiko dienų, kai išsenka idėjos, ką čia galima naudingo ir smagaus nuveikti kartu su vaikais. Youtube platforma siūlo ne tik smagią, bet ir naudingą pramogą – tai 2012–2013 m. sukaupta ir 2017–2020 m. kaupiama filmuotų pasivažinėjimų (virtualių turų) po Lietuvos gyvenamąsias vietoves kolekcija.

Projekto metu nufilmuota ir paskelbta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotos unikalios mūsų šalies vietovės. Tarp jų ir Batakiai. Taigi – pirmyn į virtualų žygį! Jį pradėsite google paieškoje įrašę http://www.vietoves.lt pasivažinėjimas po Batakius (Tauragės r.).

Batakiai – vaizdingoje aukštumoje prie Ančios ir patvenkto Ūkio upelio įsikūręs miestelis. Žmonės šią vietą nusižiūrėjo jau labai seniai, tą sako Batakiuose rasti keli akmeniniai kirviai. Istorinės miestelio ištakos – čia stovėjusi, nuo 1285 m. šaltiniuose minima Aukaimio pilis ir prie jos buvusi gyvenvietė. Sako, Aukaimio pilėnai apsiėję „be takų“, todėl šalia piliakalnio išaugęs miestelis ir pavadintas Batakiais. Kalbininkų nuomone, vietovardis kilęs iš pavardės Batakis. Batakių augimo ir klestėjimo laikotarpis – XVI-XVII a. Dar 1509 m. čia pastatyta bažnyčia, 1526 m. Batakiai pirmą kartą pavadinti miesteliu. 1618 m. Batakiai tapo tikru miesteliu – gavo privilegiją rengti savaitinį turgų. Nuo 1945 m. pradžios Batakių apylinkėse labai aktyviai veikė Lietuvos partizanai. Sovietmečiu Batakiai buvo apylinkės, kolūkio, vėliau tarybinio ūkio centras. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Batakiai išliko seniūnijos centras. 2006 m. patvirtintas Batakių herbas. Jo sidabriniame lauke, atskirtame nuo raudonos skydo papėdės liepsnų linija, vaizduojamas juodas lokys su raudona kuoka letenoje. Taip išreikšta pasiaukojanti žemaičių kova už laisvę. Batakių miestelis paskelbtas urbanistikos paminklu. Urbanistinio paminklo vertę lemia savitas planas, vystęsis nedidelėje upelių ir pelkių apsuptoje aukštumoje, kuri buvo labiau tinkama gintis nei gyventi.

Virtualaus turo metu skambančios muzikos autorius – Donatas Čemeris.

Daugiau straipsnių