Laisvalaikis

Kavos studija Tauragėje pažadino didmiesčio dvasią
  • Įkelta: 2020-03-05

Audrius Cibauskas

Neseniai Metų jaunimo vieta tituluota kavos studija „ResPublica“, regis, užčiuopė miesto pulsą: į kavinukę užsukama ne tik pasimėgauti kava, sultimis, bet ir tiesiog gerai praleisti laiką. Su draugais pažaisti kortomis, paplepėti ar vienumoje paskaityti knygą. Klientai taip pamėgo šią vietą, jog kai kurie „ResPublica“ logotipo lipdukais puošia savo telefonus, fotografuoja ir internete publikuoja jiems patikusius kavinėje užfiksuotus vaizdelius, o viena lankytoja net sukūrė ir savanoriškai administruoja kavos studijai skirtą instagramo paskyrą.

Sausį „Tauragės apskritojo stalo“ surengtuose apdovanojimuose „ResPublica“ tituluota Metų jaunimo susibūrimų vieta. Ne veltui. Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai čia renkasi aptarti savo organizacinių reikalų, kiekvieną mėnesio paskutinį penktadienį planuoja susiburti „Globali Tauragė“ projekto dalyviai.

– Kad susitikimai netaptų tiesiog problemų aptarimu, juos paįvairinsime kavos edukacijų užsiėmimais. Papasakosiu susirinkusiems apie kavą, jos ruošimo būdus, susirinkusieji galės paskanauti ir gerai praleisti laiką, – pasakoja A. Cibauskas.

Interviu metu prie vieno stalelių šnekučiavosi jaunos moterys, prie kito draugų laukė paauglys, kavinukės kamputyje prie stalelio kortomis žaidė trys merginos. Kai kurie čia užsukantys lankytojai verslininkui jau tapo gerais pažįstamais ar net draugais.

Į studija jaunimas užsuka ne tik kavos, bet ir gerai praleisti laiką. Autorės nuotrauka

– Šias kortas studijoje paliko vienas lankytojas. Grįžta, žaidžia su draugais, kortomis gali naudotis kas nori. Lentynoje turime knygų, jas padovanojo viena senjora. Taip pat kavinę puošia vieno kliento padarytos žvakidės. Vyras – menininkas, kaip pats sako, kuria tik mūzai įkvėpus. Kažkada jam užsiminiau, jog norėčiau gražioje vietoje, gamtoje, pakabinti sūpynę, padovanoti nuo studijos. Po kurio laiko jis man atnešė sukonstravęs medinę, tvirtą supynę. Tą sūpynę pakabinsime gamtoje, Pagramančio regioniniame parke, – apie draugystę su lankytojais pasakoja A. Cibauskas.

„ResPublica“ pernai atsisakė plastiko puodukų, kavą pilsto į popierinius puodelius, padengtus polietileno rūgšties danga. Puodelis yra 100% kompostuojamas, biologiškai skaidus bei ekologiškas. Čia galima įsigyti ir daugkartinio naudojimo bambukinių puodelių. Studija – „Draugiškų gyvūnams“ kavinių sąrašuose. Čia galima užsukti ir lydimam keturkojo.

Panašu, jog jaunimas vertina šias iniciatyvas, kai kurie savo simpatiją studijai išreiškia savo telefonus papuošdami „ResPublica“ lipdukais. Kai kurie fotografuoja ir internete publikuoja jiems patikusius kavinėje užfiksuotus vaizdelius, o viena lankytoja net sukūrė ir savanoriškai administruoja kavos studijai skirtą instagramo paskyrą.

– Ji paklausė, ar galėtų sukurti tokią paskyrą, sakau – „kodėl gi ne“. Ji ten talpina įvairias su studija susijusias nuotraukas, prierašus. Dažnai feisbuke pastebiu klientų publikuotas nuotraukas, paklausiu, ar galiu pasidalinti „ResPublica“ feisbuko paskyroje. Smagu matyti, kad žmonės vertina tai, ką darai, jiems patinka, jie gerai leidžia laiką, džiaugiasi, – sako A. Cibauskas.

Prie geros atmosferos kūrimo studijoje neabejotinai prisideda jos savininko požiūris: anot jo, verslo pagrindinis tikslas neturėtų būti parduoti, įsiūlyti, uždirbti, o sudaryti  žmonėms galimybę gerai praleisti laiką.

Sakytumėte, oru gyvas nebūsi ir su tokiu požiūriu gali greit nueiti į bankrotą, tačiau panašu, kad „ResPublica“ tai negresia.

– Kartais klientai sako, va, dirbate tokioje vietoje, kur prieš tai dirbęs verslas užsidarė, kaži, kiek jūs išsilaikysite. Aš juokais savo darbuotojoms sakau: „Bet tikrai, jau gegužę bus metai kaip dirbam, gal jau laikas užsidaryti?“ – ironizuoja A. Cibauskas.

Daugiau straipsnių