Laisvalaikis

Žygis po Skaudvilės apylinkes – jau rytoj
  • Įkelta: 2020-02-28

Vasario 29-oji kalendoriuje pasitaiko tik kas ketverius metus. Tad išties verta šią dieną praleisti kaip nors ypatingai – pavyzdžiui, palaipioti po piliakalnius. Kaip tik rytoj, 10 val., Skaudvilės centrinėje aikštėje laukiami visi, kurie pasiryžę ne tik nužygiuoti 18 km, bet ir sužinoti daug įdomių mūsų krašto istorijos detalių.

Žygis skirtas Pilėnų žūties 684-osioms metinėms paminėti ir priklauso renginių ciklui „Skaudvilė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020“.
Žygį organizuojantys klubas „Klajoklis“, VšĮ „Karšuvos būtovė“ ir bendruomenė „Skaudvilės kraštas" skelbia, kad žygeiviai aplankys galimą Pilėnų tvirtovę Ivangėnuose ir ją saugančius Simėnų, Kalniškių, Zakarkiškės, Giržadų ir Nosaičių piliakalnius, Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjas, archeologinių tyrinėjimų ir radinių vietas. Pamatysime tvirtovės sargybos bokštų vietas, alkvietę, Karinkalnį, kuriame galimai 1329 metais įvyko Margirio ir Jono Liuksemburgiečio dvikova. Dalis žygio vyks kryžiuočių karo žvalgybos keliais – vegeberichtais.

Kelionių entuziastas Vidas Stašaitis dar prieš savaitę viešoje feisbuko grupėje „Klajoklis“ (keliauk, pažink, nenurimk“ rašė, kad trasa galutinai išžvalgyta ir praeita. „Gyvai Ivangėnai tokie didingi, kad užima kvapą“, – teigia jis.

Žygis nemokamas, tačiau organizatoriai žada, kad žygeivių lauks maitinimas, arbata, apdovanojimai ir daug daugiau. Bus galima įsigyti knygą „Karšuvos būtovė“, kaina 6 Eur.
Žygį remia Tauragės rajono savivaldybė, partneriai – Skaudvilės seniūnija ir kultūros įstaigos, Adakavo, Bijotų, Vaidilų, Trepų bendruomenės.
Žygio dalyviai finišą turėtų pasiekti 16 val.

Organizatoriai primena, kad renginio metu būtina su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o dalyvio diplomus gaus visi, įveikę žygį ir nepažeidę taisyklių.
 

Daugiau straipsnių