Laisvalaikis

Pyragų diena: ir pasmaližiauta, ir paaukota
  • Įkelta: 2019-11-07

Tauragės ligoninės nuotrauka

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena: visi kviečiami kepti pyragus, už sutartą kainą juos parduoti kolegoms ir bičiuliams, o surinktas lėšas paaukoti gražiems ir prasmingiems tikslams. Prie šios akcijos vis labiau jungiasi ir Tauragės įstaigų darbuotojai.

TV3 televizijos iniciatyva lapkričio 6-oji paskelbta Pyragų diena. Vieni kepa pyragus, kiti juos perka ir skanauja, o surinktos lėšos pasiekia „Išsipildymo akcijos“ herojus – taip prie akcijos prisidėti gali kiekvienas.

Bėgant metams Pyragų dieną renkami pinigai ir kitoms kilnioms iniciatyvoms. Štai Tauragės ligoninės kolektyvas lapkričio 6-ąją nukrauna stalus pyragais, kad surinktų pinigų bei įvairių daiktų savo pačių iniciatyvai „Pasidalink. Mama – mamai“. Laukiami patys įvairiausi naujagimiams reikalingi daiktai, kurie talpinami prie akušerijos-ginekologijos skyriaus esančioje spintelėje. Nepasiturinčios mamos gali pasiimti joms reikalingų daiktų, kurie tikrai pravers auginant mažylius. Ligoninės galerijoje skanėstais nukrauti stalai viliojo pasivaišinti ligoninės darbuotojų keptais pyragais, kurių „kaina“ – galimybė prisidėti prie Tauragės ligoninės kolektyvo iniciatyvos „Pasidalink. Mama – mamai“. Kaip pasakojo ligoninės administracijos darbuotojos, akcijoje ir šiemet dalyvavo visi be išimties ligoninės skyriai, atnešę vienas už kitą gražesnių ir skanesnių pyragų. Ir ne tik pyragų – ant stalų puikavosi ir namie kepta duona, ir žalumynais pagardintas sviestas.
Šventės metu buvo atneštos trys naujagimių sauskelnių pakuotės ir šiek tiek rūbelių: kojinių naujagimiams, rūbų rinkinių, kepurėlių ir pan. Ne bėda, jei tuo momentu ne visi turėjo ką paaukoti –iniciatyva „Pasidalink. Mama – mamai“ tęsiasi ištisus metus, Akušerijos-ginekologijos skyriuje dovanėlių naujagimiams laukiama visada.

Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas savo feisbuko paskyroje tądien irgi ragino užsukti į Abonemento skyrių – ten irgi stovėjo pyragais, meduoliais ir kitais saldumynais nukrautas stalas. Kaip sakė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė, iki vakaro suaukota 150 Eur. Bibliotekininkai nusprendė 100 Eur pervesti į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą, o 50 Eur palikti „Vaikų svajonėms“ – išpildys vieno vaiko norą

Pyragais trečiadienį kvepėjo ir Tauragės kultūros rūmuose. Kolektyvas nuotaikingai šventė Pyragų dieną – dalijosi kepiniais, skanavo, vaišino ir aukojo „Išsipildymo akcijai“. Pasak Kultūros centro renginių organizatorės Salvinijos Žemaitienės, Pyragų diena jų kolektyve jau tampa gražia tradicija – šiemet jos metu suaukota kur kas daugiau pinigų nei ankstesniais metais.

Pyragų diena minėta ir kitose Tauragės įstaigose ir organizacijose.

Tauragės kultūros centro nuotrauka
Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Daugiau straipsnių