Laisvalaikis

Kas išlaiko Tauragės bendruomenių namus?
  • Įkelta: 2019-11-15

Asta Kondrotienė. Autorės nuotrauka

Tauragės bendruomenių namai Vytauto gatvėje, buvusiame kariniame miestelyje, veikia jau metus. Jų pagrindinė šeimininkė ir įveiklintoja – projektų vadovė Asta Kondrotienė. Moteris ne tik rūpinasi renginių ir veiklų pritraukimu į didžiules, daugiau nei pusantro tūkstančio kvadratinių metrų ploto erdves, jai tenka ir ne ką mažiau atsakinga užduotis – rasti būdą padengti pastato eksploatacijos kaštus. Ar tai įmanoma?

Tikslas – įveiklinti

Tauragės bendruomenių namai skirti bendruomenių ir visuomeninių organizacijų veiklai. Pernai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis suremontuotas didžiulis pastatas pagal panaudos sutartį perduotas Tauragės Vietos veiklos grupei (VVG), kuri ir įdarbino A. Kondrotienę.

– Mano tikslas pasirūpinti, kad čia vyktų veiklos. Aišku, prioritetas teikiamas nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms, kad visi turėtų vietą, kur susirinkti. Viena mūsų užduočių – skatinti verslumą ir bendruomeniškumą, – aiškino jau metus projektų vadove dirbanti specialistė.

Su A.Kondrotiene susitikome jos darbo kabinete, Bendruomenių namuose. Atvykus šių eilučių autorei 1575 kv. m namų erdvėse spengė tyla. Moteris, kol patalpose nevyksta veiklos, dirba vienui vienutėlė. Tiesa, dar atvyksta samdomos valymo įmonės darbuotoja.

Pasak A.Kondrotienės, pagrindinės veiklos vyksta vakarais.

– Šį rytą rinkosi moterų šokių  grupelė. Vakare vyks aerobika. Nuolatinę patalpų eksploatacijos sutartį yra sudaręs ir choreografijos sale naudojasi „Amadeus Dance“ klubas, Tauragės visuomenės sveikatos biuras, savo susitikimus ir renginius rengia Tauragės rajono neįgaliųjų draugija. Viename kabinete renkasi futbolo akademijos „Tauras“ nariai, – dėstė pašnekovė.

Moka nuomą

Anot A.Kondrotienės, su patalpų naudotojais sudaromos sezoninės sutartys. Šiuo metu patalpomis naudojasi daugiau nei dešimt įvairių nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovų.

Žinoma, patalpomis jie naudojasi ne už dyką. Moka nuomą. Tai ir yra pagrindinis namų pajamų šaltinis.

– Mes sudarome sutartis dėl patalpų eksploatavimo. Sezonas trunka nuo rugsėjo pirmosios iki birželio. Kas pernai buvo, liko patenkinti, grįžo šiemet, – pasakojo pašnekovė. – Kol kas dar neišsilaikome pilnai, tačiau sekasi vis geriau. Jei pernai savo eksploatacijos išlaidas padengėme 40-čia procentų, tai šiemet – apie 60–70-čia. Likusius pinigus pagal bendruomenių rėmimo programą mums skiria rajono savivaldybė.

Pastatui išsilaikyti padeda renginiuose dalyvaujantys tauragiškiai ir svečiai. Kuo daugiau miestiečių lanko čia vykstančias mokamas veiklas, tuo daugiau atsiranda entuziastų norinčių jas organizuoti. Šiuo metu patalpose jogos užsiėmimus organizuoja net dvi meistrės. Aerobiką – taip pat. Artimiausiu metu į gongų vakarą pakvies iš Kauno atvyksiantis žmogus.

Vyksta diskoteka „Kam per 30“

Erdviuose Bendruomenių namuose – net devynios salės. Vienos labiau tinka sportiniams užsiėmimams, kitos – šokiams, konferencijoms. Yra multimedijos įranga. Įrengta speciali skvošo salė. Erdve pasižymi choreografijos salė su ištraukiamomis tribūnomis.

– Čia užsiėmimus labai norėjo rengti pramoginių šokių vadovai, tačiau, gaila, netiko grindų danga. Pasirodo, pramoginiai šokiai gali vykti tik ant parketo. Tačiau čia sportinėmis veiklomis sėkmingai užsiima kiti klubai. Matote, praėjo metai, o jau matosi salės nusidėvėjimas, – patalpas aprodė pašnekovė.

Tame pačiame aukšte įrengtiems persirengimo kambariams neseniai nupirkti baldai. Yra dušo kambariai. Bendruomenių namams priklauso ir dalis antrojo pastato aukšto bei rūsiai. Juose neseniai jaunimas šventė Heloviną. Bendruomenių namuose iš viso yra devynios įvairaus dydžio salės. O ar gali jas nuomotis privatūs asmenys, pavyzdžiui, vestuvininkai?

– Žinoma. Tačiau patalpose draudžiama vartoti svaigiuosius gėrimus. Jei vestuvės be alkoholio – mielai prašome, – sakė Tauragės bendruomenių namų projektų vadovė.

Erdvėse miestiečiai jau pradeda rengti vaikų gimtadienius. Choreografijos salėje gali veikti pripučiami batutai, vaikai džiaugiasi galimybe išsidūkti.

Į Bendruomenės namus persikėlė ankščiau pilyje veikę šokiai „Kam per 30“. Į juos sekmadieniais renkasi ne tik tauragiškiai, bet ir pagėgiškiai, šilališkiai, atvyksta porų (ar vienišių) ir iš Šilutės bei Jurbarko.

Pastatą eksploatuojanti Tauragės VVG susikūrė 2015-aisiais. Tada buvo numatytos organizacijos funkcijos – didinti bendruomenių socialinę integraciją išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius, skatinti Tauragės miesto plėtrą, aktyviai dalyvauti rengiant ir įgyvendinant miesto plėtros planus bei programas. 

Daugiau straipsnių