Laisvalaikis

Genovaitė Urmonaitė kviečia į „Kvartetą“ „Ateikit, bet neramstykit sienų“ (pridėtas repertuaras)
  • Įkelta: 2019-11-08
Genovaitė (dešinėje) su vieno savo spektaklių artistais. Genovaitės Urmonaitės FB archyvo nuotrauka

Šį šeštadienį vyksta tradicinis, kultiniu tapęs Respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Jei dažniausiai režisierė Genovaitė Urmonaitė su Tauragės kultūros centro liaudies teatro artistais pristato komedijų premjeras, šiemet žiūrovų dėmesį ji žada prikaustyti pjese, jos žodžiais tariant, „su gilia mintimi“. Be abejo, susirinkusiųjų lauks ir dar trys svečių mėgėjų teatrų spektakliai.

– Kasmet pasirodome su liaudiška komedija. Labai pasiilgau pjesės... Tokios, kuri priverstų susimąstyti. O ji bus apie dvi pagyvenusias moteris, išskirtas emigracijos. Viena pjesės herojė išvyksta pas sūnų į Vokietiją, kita lieka gimtojoje Vengrijoje. Išvykusioji pasiduoda liūdesiui, ji ilgisi namų, tuo tarpu likusioji išgyvena gan linksmą senatvę gimtinėje. Pjesė apie tai, ką patiriame ir mes: dvikovą tarp apatijos, depresijos, ir sugebėjimą tam nepasiduoti, – gan rimtai šių eilučių autorei dėstė G. Urmonaitė.

Mėgėjų teatrų festivalis nenutrūkstamai vyksta nuo 1993 metų. Iš viso Tauragėje įvykusių festivalių metu parodyti 104 spektakliai. Režisierė į festivalį teigia kviečianti tuos teatrus, kurie pasižymi ilgamete patirtimi, kurie teatrui negaili laiko ir jėgų, kurie gyvena dėl teatro scenos.

– Turime patys džiaugtis ir didžiuotis savo darbu bei džiuginti žiūrovus. Į Tauragę atvykau prieš 40 metų, mano pagrindinis tikslas buvo, kad teatras egzistuotų. Pastačius spektaklį neapsiriboti premjera, leistis į gastroles ir skleisti žinią – Tauragėje teatras gyvas, – įkvepiančiai dėsto G. Urmonaitė.

Tai reta jos apsilankymų redakcijoje akimirka, kai režisierė kalba itin rimtai, atsargiai rinkdama žodžius. Ją pažįstantys žino: kiekvienas jos pasirodymas visuomenėje, kad ir sutikus skubančią pas draugę, – tarsi mažytė improvizacija. Meniškos sielos moteris visuomet kalba išraiškingai, aiškiai dėdama intonacinius kirčius, vieną mintį nuo kitos atskiria pauzėmis ar garsiu nusikvatojimu, o jos veide vieno pokalbio metu gali pasireikšti visas emocijų spektras.

Ko gali tikėtis atvykusieji į „Kvartetą“? Genovaitės veide – linksmybes žadanti šypsena.

– Žinoma, pačius geriausius spektaklius. Bet reikia išbūti iki galo. Ateikit nusiteikę šventei. Ir neramstykite sienų. Pertraukų metu išgerkit arbatos, aptarkite spektaklius, pakalbinkite aktorius, juos tai labai pradžiugins, ir būtinai užsukit pas mus į grimo kambarį – „pažvengsim“, – smagiai išberia režisierė.


Repertuaras:

13.00 val. 27-asis mėgėjų teatrų festivalio „Kvartetas“ atidarymas. Tauragės liaudies teatro premjera. Ištvano Erkenio „Žaidimas su kate“. Režisierė Genovaitė Urmonaitė.

15.00 val. Kaišiadorių kultūros centro teatro spektaklis Daivos Čepauskaitės „Pupos“. Režisierius Jonas Andriulevičius.

16.00 val. Šakių kultūros centro Zanavykų teatro drama pagal Antono Čechovo kūrinius „Kapinėse“. Režisierė Gražina Guzovijienė.

17.30 val. Sakartvelo kultūros asociacijos „Kasetija“ ir teatro „Siena“ (Kauno r.) bendras projektas-spektaklis „Troškimų ir svajonių medis“. Autorius ir režisierius Levan Sepašvili.  

Daugiau straipsnių