Laisvalaikis

Didžiausia svajonė – šilti žieminiai batai
  • Įkelta: 2019-11-15
Asociatyvi nuotrauka

Projektas „Vaikų svajonės“, skaičiuojantis jau 9 metus, veikia kaip tarpininkas tarp jų, kuriems reikia pagalbos, ir tų, kurie gali padėti. Artėjant didžiausioms metų šventėms internetinėje erdvėje skelbiamos vaikų svajonės, o turintys galimybių jas įgyvendinti tiesiog renkasi, kieno svajonę norėtų paversti realybe. Dažnai tai išties nesunku: vaikų svajonės labai žemiškos: žieminiai batai, šilta striukė ar sportinis kostiumas.

Geri darbai, kuriems susiburiame draugėn, yra viena prasmingiausių žmogaus veiklų. Šiuo metu puslapyje vaikusvajones.lt pagarsintos 4161 svajonės, 42 proc. jų jau išpildyta. 45 svajonės – Tauragės rajono vaikų. Mažiausiam svajonę paskelbusiam vaikui – ketveri, vyriausiam – 14 metų. Ir visi jie trokšta ne išmanių žaislų, kompiuterių ar mobiliųjų telefonų. Vaikų norai paprasti: net 20 tauragiškių vaikų  svajoja apie žieminius batus, o ir kitų norai itin žemiški: jie prašo sportinių kostiumų, šiltų striukių, laisvalaikio kostiumų.

Štai dvylikametė Vita rašo: „Artėja žiema, o mano batai yra suplyšę. Labai norėčiau gauti dovanų žieminius batus. Mano batų dydis 39. Pėdos ilgis 25 cm“. O Gabrielius, kuriam 7-eri, prisipažįsta laukiąs žiemos ir svajojantis daug laiko praleisti lauke. „Bet yra viena problema. Dažnai sergu, todėl reikia šiltos striukės, kad neperšalčiau. Būčiau labai dėkingas, jei mano svajonė išsipildytų. Ačiū Jums už Jūsų gerumą!“ – rašo jis.

Kristupui – 12 metų. „Mano šeima gyvena labai atokioje vietoje. Kiekvieną rytą iki mokyklinio autobuso tenka eiti apie 1 kilometrą. Žiemą būna šalta, bet aš dėl to pamokų nepraleidinėju. Esu stropus ir gerai besimokantis vaikas. Todėl svajoju apie šiltus žieminius batus. Dydis – 36, būtų gerai tamsesni. Širdingai dėkoju!“ – rašo jis.

Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 m. kaip savanoriška veikla, siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys savivaldybių socialiniai centrai, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

Daugiau straipsnių