Laisvalaikis

Penki patarimai, padedantys taisyklingai prižiūrėti automobilių padangas
  • Įkelta: 2019-10-30
Tauragiškiai padangas suskubo keisti vos pasirodžius šalnoms. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Nuo lapkričio 10-osios įsigalioja draudimas vairuotojams važinėti vasarinėmis padangomis. Kai kurie nusidėvėjusias padangas nedvejodami keičia naujomis, kiti taupo ir restauruoja senas. Atsakingai prižiūrėdami savo automobilio padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką, o neteisingai prižiūrimos padangos gali tapti avarijos priežastimi.

„If“ draudimo specialistai pateikia penkis patarimus sėkmingai padangų priežiūrai

Patikrinkite padangų protektorius

Jeigu matomos protektoriaus nusidėvėjimo indikatorių juostelės, vadinasi, padangas būtina keisti. O, jei padangos kraštuose atsiradusi nusidėvėjimo juosta reiškia, kad trintis į kelio dangą nėra vienoda ir reikia sulygiuoti ratus.

Keiskite visas padangas vienu metu

Optimaliam padangų naudojimui ir kontrolei užtikrinti, rekomenduojama įsigyti to paties tipo ir dydžio ir visas keisti vienu metu.

Nuolatos vis patikrinkite slėgį

Netinkamo slėgio padangos ne tik gali turėti poveikį stabdymui ir degalų naudojimo efektyvumui, tačiau ir padidinti eismo įvykio galimybę. Per mėnesį padangų slėgis sumažėja apytikriai 0,069 baro, todėl rekomenduojama bent kartą per mėnesį patikrinti padangų slėgį. Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Retkarčiais sukeiskite vietomis

Kadangi priekinės automobilio padangos susilaukia žymiai didesnės apkrovos nei galinės, rekomenduojama kas 8-10 tūkstančių kilometrų priekines padangas sukeisti vietomis su galinėmis. 

Nenaudojamas laikykite tinkamai

Padangas laikykite vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje, pavyzdžiui rūsyje. Jei sąlygų nėra – tinka ir balkonas. Padangų su diskais negalima laikyti vertikalioje padėtyje, jas reikėtų guldyti horizontaliai ant padėklo. Tik tada, kai diskai iš padangų yra išimti, jas galima laikyti vertikalioje padėtyje. Kartą per mėnesį rekomenduojame pakeisti padangų stovėjimo poziciją ar jas šiek tiek pasukti. Taip išvengsite padangų deformacijos.

Daugiau straipsnių