Laisvalaikis

Į „Muziejaus naktį“ kviečia ir „Santaka“
  • Įkelta: 2019-05-17

Šiandien, gegužės 18-ąją, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai jungiasi į tarptautinę „Muziejų nakties“ akciją. Šių metų programoje kiekvienas ras būdą smagiai ir turiningai praleisti šeštadienį. Lankytojų lauks ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, cirko pasirodymas. „Muziejų naktis“ „susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad nuo visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyks koncertai.
Paprašyta plačiau pristatyti, kuo tauragiškius ir miesto svečius ketinama stebinti akcijos metu, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė „Tauragės žinioms“ išdėstė visą renginio programą.

– Vidurdienį prasidės edukacija „Senovinių atvirukų dirbtuvės“, kurios metu jos dalyviai bus supažindinti su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų – cianotipija. Tai spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Šviesai jautri medžiaga yra užtepama ant popierinio paviršiaus. Fotografijos bus spausdinamos naudojant suskaitmenintų nuotraukų negatyvus, kurios yra saugomos Tauragės krašto muziejuje.

Vidurdienį lankytojai kviečiami į edukaciją „Muziejus tamsoje“ Tauragės mieste buvusioje NKVD būstinėje, šiuo metu daugeliui žinomoje „Šubertinės“ vardu. Ten įrengtuose unikaliuose Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose yra partizanų bunkeris, tardymo patalpa, kalėjimo kamera, karceris. Ekspozicijoje daug interaktyvių sprendimų, todėl lankytojai gali labai realistiškai pajusti NKVD tardymo siaubą, partizanų gyvenimo ypatumus. Veikia ekspozicija, skirta tremtinių ir politinių kalinių istorijos įamžinimui. Edukacijos „Muziejus tamsoje“ metu lankytojai galės atidžiau įsigilinti į kiekvieną eksponatą, pamatyti tai, ko kartais gal net nepastebėtų, nes tai daryti jie turės tamsoje pasišviesdami žibintuvėliu ir orientuodamiesi stilizuotu žemėlapiu, sudarytu specialiai šiai edukacijai.

Vidurdienį numatyta ekskursija po miestą. Norintieji joje dalyvauti kviečiami susirinkti prie Tauro skulptūros.
Tuo pat metu prasidės ir edukacija „Balzako laiškas, rašymas žąsies plunksna“ Pilies menėse. Jų metu neformalioje muziejaus kultūrinėje erdvėje lankytojai bus supažindinti su rašymo žąsies plunksna tradicija, pradėta dar VI amžiuje prieš Kristų, o antrojoje edukacijos dalyje sužinos šios rašymo technikos istoriją ir, kaip pats prancūzų rašytojas O. Balzakas, pamėgins parašyti laišką ant popieriaus, naudodami tušą ir žąsies plunksną.

Po to, 14 val., Pilies menėse bus galima pasiklausyti poetinės-muzikinės kompozicijos „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ – vyks poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus poezijos ir muzikos vakaras. Programą atliks aktorė, diktorė Dalia Stonytė, M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatė Živilė Karkauskaitė (fortepijonas), profesorius Valentinas Gelgotas (fleita), kompozitorius, profesorius Mindaugas Urbaitis. Skambės Georgo Philippo Telemanno, Claude Debussy, Juozo Pakalnio, Jeronimo Kačinsko ir Mindaugo Urbaičio kūriniai.

Poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus pirmoji poezijos knyga „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ išleista 1989 m. gegužę Čikagoje. Kaip knygos anotacijoje rašo poetas Marcelijus Martinaitis, ši „knyga yra tylių ir gilių meditacijų vaisius, jos minčių tekėjimas, pasikartojimai, net ritminė monotonija artima maldai, rožančiaus kalbėjimui, todėl labai tiksliai pavadinta – „Poterių upė“. R. Mikutavičiaus lyrikos knyga padės mums iš naujo prisiminti, ką davė ir ką dar gali tikėjimas duoti dvasiai, dorovei, artimo meilei, kai jis tampa kūryba, sutelkiančia jėga.

16 val. Pilies kiemelyje prasidės „Slemas su ragais Nr. 2“. Su trenksmu Tauragėje pasirodęs „Slemas su ragais“ įtraukiamas į Muziejų nakties ir Menų festo'19 programą. Kaip teigia organizatoriai, jie ne kartos pirmąjį tokį renginį, o kurs slemo nuotaiką iš naujo.

18 val. – Menų festo’19 finalinis koncertas Pilies kiemelyje, susirinkusieji pamatys vietinių ir svečių atlikėjų bei muzikantų pasirodymai bei grupės „Flash Voyage“ koncertą.

– Koncertas ir „Slemas Nr. 2“ organizuojamas bendradarbiaujant su Menų festu’19, – sakė A. Vitartaitė. – Su „Menų festu“ susidraugavome per pirmąjį „Slemą“ balandžio 1-ąją. Po sėkmingai pavykusio renginio „Festo“ organizatoriai pasiūlė „Slemą“ įtraukti į „Festo“ programą. Muziejus pasvarstė ir sutiko bendradarbiauti.

Vainikuos „Muziejų naktį“ Šakių cirko mokyklos programa „Cirko karuselė“.

Visi renginiai nemokami.

 

Daugiau straipsnių