Laisvalaikis

Pas kaimynus – žiemos pramogų
  • Įkelta: 2018-11-30
Birutė SLAVINSKIENĖ

Tauragiškiai žiemos sporto entuziastai jau spėjo pamėgti Šilalės rajone Bilionių seniūnijoje stūksantį Aukštagirės kalną bei ten pernai įrengtas slidinėjimo trasas. Vėl paspaudė šaltukas, vadinasi, laikas grįžti prie ilgai lauktų žiemos malonumų! Nuo vakar vienintelė Tauragės regione profesionaliai įrengta trasa jau veikia.

Žiemos malonumus atranda vis daugiau žmonių, juo labiau, kai puiki slidinėjimo trasa visai šalia, gretimame rajone.

„Sniegelis jau gaminamas, oras puikus!“, – rašoma Aukštagirės slidinėjimo trasos „Facebook“ paskyroje. Sezono atidarymas buvo vakar – jau veikė raudona ir pradedantiesiems skirta trasa, dar vadinama  varlynuku. Kitos trasos bus atidaromos palaipsniui, prigaminus pakankamą kiekį sniego.

Kainos, kaip „Tauragės žinioms“ sakė trasų savininkas Edmundas Petrauskas, šiemet vienu euru aukštesnės nei pernai, trasų šiemet daugiau – kitoje kalno pusėje įrengta šiaurinė trasa pažengusiesiems. Liko dar keli techniniai darbeliai, ir ji bus parengta. Pasak E. Petrausko, Lietuvos masteliais šią trasą galima vadinti juodąja. Tad dabar visi ras sau priimtiną trasą pagal sudėtingumo lygį.

Paklaustas, ar tikisi sulaukti daug lankytojų, E. Petrauskas sakė:

– Domisi stipriai, tad manau, kad žmonių bus daug visą žiemą. Vienintelė sąlyga – kad nelytų, nes jei lietus –  viskas, stabdom viską.

Slidinėjimo trasų savininkas patikino, kad sniego ant Aukštagirės kalno netrūks ir esant pliusinei temperatūrai, mat turi keturias sniego patrankas, kurio sniego prigamina apsčiai. Jei nelyja, esant pliusinei temperatūrai sniego storis toks, kad taip greitai netirpsta. Beje, skelbiama, kad čia sniegas gaminamas be jokių cheminių ir bakterinių priedų.

Verslininkas džiaugėsi, kad išbandyti trasų atvažiuoja slidininkai iš visos Lietuvos ir net Baltarusijos. Pernai, kai trasos atidarytos, jam buvo smagu girdėti tik gerus atsiliepimus – visi džiaugėsi ir geromis trasomis, ir patogiu keltuvu, ir įspūdingais vaizdais, atsiveriančiais nuo kalno.

Į Aukštagirę galima atvykti šeimomis. Atvažiuoti galima su savo inventoriumi, o jei neturite, inventorių komplektus (slides, batus, lazdas arba snieglentę ir batus) galima išsinuomoti vietoje – jų yra ir suaugusiesiems, ir vaikams. Galima užsisakyti ir instruktoriaus paslaugas.

Beje, atvykus į Aukštagirio kaimą galima ne tik aktyviai leisti laiką, bet ir aplankyti turistinius objektus, kurių čia apsčiai. Pirmiausia – tai 15 m aukščio Aukštagirės apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdinga aukščiausios Žemaitijos kalvos – Medvėgalio, bažnyčių ir vandens telkinių panorama. Netoliese – Bilionių piliakalnis, kaip spėjama, legendinių Pilėnų vieta. Galima pasivaikščioti aplink Paršežerio ežerą esančiu pažintiniu taku.

Verta atrasti ir mišku apaugusį bei legendomis apipintą patį Aukštagirės kalną. Legenda byloja, kad Aukštagirės kalnas (215,1 m aukščio) iškilo ten, kur vyžas iškratė ant Bilionių piliakalnio sėdėjęs milžinas. Dar pasakojama, kad ir kalnas, ir greta jo esantis kaimas pavadinimą gavo nuo kažkada čia augusių dangų remiančių neįžengiamų girių.

Daugiau straipsnių