Laisvalaikis

Žygeiviai įveikė 7 kilometrų maršrutą aukštapelke
  • Įkelta: 2018-02-05

Tomo Kala6insko nuotrauka

Pagramančio regioninio parko direkcija tradiciškai mini Pasaulinę pelkių dieną, organizuodama žygius po Plynosios aukštapelkę. Vasario 3 d. prie Plynosios pažintinio tako susirinko būrelis žygeivių, kurie norėjo turiningai, smagiai praleisti laiką gamtoje ir susipažinti su aukštapelke.

Žygeiviai įveikė 7 km ir maršrute matė užpelkėjusį mišką, apypelkio pušyną, plynę, akivarus, ištekančius iš aukštapelkės upelius. Anot žygio organizatoriaus, Pagramančio regioninio parko ekologo Tomo Kalašinsko, nors sniego nebuvo, tačiau klampoti buvo nelengva, nes vandens buvo gausu ir reikėjo saugotis, kad neprisipiltum vandens į batus. Ne visiems pavyko įveikti maršrutą sausiems, vieni kojas sušlapo iki kelių, kai kam pavyko ir virš kelių įsmukti. Oras nebuvo labai šaltas, todėl didelės bėdos dėl šlapių kojų žygeiviams nebuvo. Žygiuojant kojos greit sušildavo.

Sugrįžus iš pelkės dalyvių laukė karšta ant laužo virta arbata ir žarijose keptos bulvės su kastiniu.

Pelkių diena minima nuo 1971 m. vasario 2 d., kai Irano mieste Ramsare buvo pasirašyta Tarptautinės svarbos pelkių konvencija. Pagal šią konvenciją saugomos ne tik visos planetos išlikimui svarbios pelkės, bet ir kitos vietos, kuriose gausu vandens.

 

Daugiau straipsnių