Kalba tauragiškiai

Mūsų futbolo mokykla turi misiją
  • Įkelta: 2015-10-22
Futbolo treneris Andrius Bendikas
Andrius Bendikas

Futbolo treneris Andrius Bendikas

Gerą reprezentacinę Tauragės miesto futbolo komandą turėsime, tik tada, kai išugdysime daugiau pajėgių futbolininkų, galinčių rungtyniauti 1 arba A lygoje. Kalbu apie jaunus, 16–19 m. amžiaus tauragiškius, kurie dar mokosi mokykloje ir ateityje gins savo miesto garbę. 

Kitu atveju komandai reikia samdyti legionierius. Žinoma, reikia vieno kito vyresnio futbolininko. Ir jų Tauragėje yra, pavyzdžiui, Laimonas Trakšelis, Simonas Pilypas, Simonas Babilius ar Lukas Artimavičius, Martynas Dapkus, Egidijus Auryla, Lukas Bielskis. Nesakau, kad negalima vieno kito užsieniečio pasisamdyti, bet neužmirškime, jog geresni žaidėjai renkasi geresnius pasiūlymus. O Tauragėje savivaldybė neduos milijono eurų, nėra nei rėmėjų tokių stiprių, kurie galėtų 5–10 metų investuoti po 100 tūkst. eurų ar pirkti reklamą už tokią sumą. Investuotojai nori tik vieno dalyko –  kad klubas garbingai rungtyniautų aukščiausioje Lietuvos lygoje. Ir mes jau žinome, kad tam, jog sėkmingai rungtyniautum aukščiausioje A lygoje, klubui reikalingas apie 300 tūkst. eurų per metus biudžetas. Iš kur jį gauti? Pažiūrėkime į užsieniečių praktiką.  

Europos valstybių (miestelių, tokio dydžio kaip Tauragė) patirtis rodo, kad sujungus visus finansinius šaltinius (verslą, reklamą, rėmėjus, mokyklos, akademijos pajamas, renginius, 2% gyventojų paramą, geranoriškas kompensacijas už kokybišką žaidėjų parengimą bei savivaldybės paramą) į vieną darinį mes galėsime kalbėti apie klubinę sistemą. Tai toks organas, klubas, struktūra, organizacija, sistema, vadinkit kaip norit, kuri duotų miestui gerą įvaizdį ne tik Lietuvos, bet ir  Europos mastu (žinome, jog „Tauras“ jau rungtyniavo Europos taurės etapuose).

Tauragės futbolo mokykla-akademija siekia parengti daugiau kokybiškų ir Europos klubų standartus atitinkančių futbolininkų, kurie garsintų mūsų miestą užsienyje. Tokių, kaip, pavyzdžiui, Ernestas Šetkus ar Edvinas Gertmonas, Martynas Dapkus, Lukas Artimavičius. Ir čia tik keletas Tauragės futbolininkų, paskutiniu metu rungtyniaujančių Lietuvos rinktinėse ir Europos klubuose. Kuriame sistemą, rengdami sveiką ir aktyvų žmogų valstybei, miestu, klubui. Jis mokės dirbti komandoje. Nes futbolas, kaip ir kitos komandinės sporto šakos, moko komandinio darbo supratimo ir lavina atitinkamus įgūdžius. Tokia sistema žmogų moko tapti sąmoningesniu, nes žaidimo metu yra įvairiausių situacijų, kurios kelia prieštaringas emocijas, o jas  reikia išmokti greitai atpažinti ir suvaldyti. Privalu nusistatyti emociškai taip, kad komanda pasiektų pergales. 

Turėdami tokį klubą su tokia komanda, vėl subursime pilną stadioną žmonių, kurie turės dar vieną vietą kur susitikti, bendrauti ir turiningai praleisti laiką. Tiesa, reikėtų išugdyti ir sirgalių kultūrą, kad jie nesikeiktų, o dainuotų, tai, turbūt, dar vienas nelengvas uždavinys kuriantiems Tauragės futbolą.

Šiandien noriu pasidžiaugti, kad vaikų, užsiimančiu futbolu, Tauragėje netrūksta. Šio sporto naudą jaučia visi: vaikai, kurie sportuoja, ir futbolininkai, kurie dėl kokybiškų treniruočių, efektyvių treniravimo programų pasiekia savo svajonių. Miestui – tai naujos darbo vietos, miesto žmonėms – laisvalaikis, pramoga.

Tik taip ir sukursime kitokią Lietuvą, kitokį futbolą. Tvirtai tuo tikiu. Šiuo metu Tauragės futbolo mokyklą lanko 80 vaikų nuo 3 iki 19 metų amžiaus. Čia dirba pozityvūs treneriai, o vaikai mėgaujasi geromis emocijomis. Puikiai pamenu, kai pradėjome kitokias treniruotes aerobikos salėje: lavinome koordinaciją, stiprinome kojų pėdas. Netrukus iškovojome ir pirmąsias, galbūt ne tokias dideles pergales, tačiau atnešusias mums daug džiaugsmo.   

Šiuo metu Tauragės futbolo mokykla yra pasirašiusi 30 sutarčių su mažaisiais sportininkais. Iki metų pabaigos jų turėsime apie 80. Iki 2021 metų, tikėtina, jų bus jau apie 300.

2017 metams esame iškėlę tikslą įdarbinti dar 4 darbuotojus. Mokykla turės savo žaidėjų vadybininką, profesionalius trenerius, kompiuterinę medicinos įrangą. Planuojama, jog iš vaikų krepšelio mokykla surinks apie 13 tūkst. eurų. Didesnis trenerių skaičius leis efektyviau treniruoti vaikus, pasikeis iki šiol sausakimšų sporto salių praktika.

Mūsų mokyklos misija paprasta – daugiau gerai parengtų vaikų futbolo akademijoms ir vyrų futbolui, miesto reprezentacinei komandai, Lietuvos rinktinėms.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus. 

Daugiau straipsnių