Kalba tauragiškiai

Kodėl stengiamasi sukompromituoti merą?
  • Įkelta: 2015-08-10
Zigmantas Grikšelis
Zigmantas Grikšelis
Buvęs kandidatas į Tauragės rajono savivaldybės merus

Beveik kasdien Tauragės rajono žmonėms viešojoje erdvėje pateikiami, mano suvokimu, patys absurdiškiausi vertinimai apie savivaldybės naujai išrinktos vadovybės darbus. Tokia, mano nuomone, klaidinanti informacija socialdemokratų dėka plinta rajono žiniasklaidos priemonėse bei per uolius bendrapartiečius. Bet kokia kaina stengiamasi kompromituoti Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį ir jo komandą. Pasinaudojant pramanytais teiginiais, rezgamos virtinės intrigų.

Man pačiam, kaip dalyvavusiam savivaldos rinkimuose, rūpi, kad tauragiškių gyvenimas vystytųsi prisilaikant demokratinių principų bei socialiai teisingų sprendimų. Kaip pilietis negaliu tylėti, matydamas tokius procesus. Gi ne visiems žmonėms yra žinoma ar prieinama tikroji informacija, o apdorotas nesąžiningų politikų melas gali būti priimtas kaip gryniausia tiesa. Skleidžiamas mitas apie susidorojimus su „puikiais vadovais“ – specialistais Šilumos tinkluose. Tačiau vien iš internete pateiktų viešųjų pirkimų matome didžiulį piniginių lėšų iššvaistymą. Kasmet visokiems niekams buvo išleidžiama apie 30 tūkst. Lt (kavai, gėlėms, maitinimui, apgyvendinimui ir t.t.), perkami katilų priežiūros ir atliekami kiti darbai iš įmonių beveik už 300 tūkst. Lt (o juos atlieka patys įmonėje dirbantys), biokuro pirkimas vos ne dukart brangiau nei rinkoje – t.y. beveik 3 mln. Lt. Kiek gaunasi per penkerius metus?

Kaip inžinierius matau visišką vadovų piktnaudžiavimą. O gal klystu? Ar tai kompetencijos trūkumo vaisiai? Kas buvo iššvaistyta? Manau, jei bendrovės vadovų veikla nebus deramai įvertinta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, žmones apims visiška apatija ir nusivylimas. Bus galutinai nusivilta dabartiniais politikais bei partijomis. Tauragės žmonės turėtų pajusti pirmuosius demokratijos vaisius. Negi teks dar čia likusiems irgi krautis lagaminus ir emigruot užsienin?..

Keliama socdemų panika apie „susidorojimus“, vaidyba gelbstint ,,nekaltuosius“ ir visaip pilant purvą ant liberalų. Mano nuomone, tai – apgalvota taktika, kad nevyktų permainos, nesąžiningi vadovai toliau vadovautų. Taip ieškoma galimybių kuo greičiau sugrįžti... Sovietinio kirpimo propagandos šulai tokią taktiką gerai įvaldę ir sėkmingai taikę net 25 Lietuvos nepriklausomybės metus, išliko visose valdžios struktūrose, padarė didelę žalą visuomenės ir ekonomikos vystymuisi. Karaliavo nebaudžiami... Vien Tauragės mieste neprileistos užsienio investicijos: ,,Keramikoje“ japonai ketino įdarbinti ne mažiau 1,5 tūkst. ir gaminti produkciją net Azijos rinkai, „Skaičiukuose“ vokiečiai norėjo įrengti „Volkswagen“ mašinų surinkimo gamyklą Rytų rinkai. Tas pats su buvusiu daržovių ir vaisių perdirbimo fabriku – mano žiniomis, ten buvo skirta 2,5 mln. Lt iš LR valstybės jau anksčiau nupirktų įrengimų linijų paleidimui. Bet gi P. Petrošius, A. Beišys, V. Karbauskis nusipirko tai už maždaug 200 tūkst. Lt. O kiek dar padaryta žmogaus teisių pažeidimų. Pridirbta tiek, kad tektų rašyti kokį pusmetį...

Tauragės žmonėms linkiu būti pilietiškais, nuosekliai domėtis tuo, kas vyksta, pritarti ir padėti nelengvame darbe mero komandai. Kreipiuosi į Jus – jei žinote apie valdininkų ar kitų nesąžiningai dirbančių veiksmus – Jūsų pilietinė pareiga yra informuoti apie tai Tauragės rajono savivaldybės administraciją ir visuomenę.

Linkiu valdančiai daugumai sėkmės tarnaujant visų gyventojų labui.       

 

Daugiau straipsnių