Kalba tauragiškiai

Sužinojau, kas yra kas
  • Įkelta: 2015-02-22
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Jonas Kvedys

Pagaliau ir mano namus pasiekė artėjančių rinkimų informacinis leidinys. Turėjau galimybę bent paviršutiniškai susipažinti su kandidatais į rajono savivaldybės tarybą bei mero kėdę.

Kandidatų į merus pažadus perskaičiau atidžiai – abstraktūs dalykėliai, tačiau aš jau ir iš anksčiau turėjau savo nuomonę už kurį balsuosiu. Už ką atiduosiu savo balsą – neatskleisiu, dar pripažins kaip rinkiminę agitaciją. Galiu tik viena pasakyti, rinkausi, kad šis žmogus būtų protingas ir dėl jo nebūtų gėda Tauragei, kad būtų įžvalgus, ne kartą žiniasklaidoje būtų pasisakęs mums, gyventojams, aktualiais klausimais.  Beje, įdomus dalykas – pažvelgus į reklaminius skydus mieste ir reklaminiais veidais išpuoštas priekabas gali sužinoti, kam koks turtas, kokia įmonė ar sklypas priklauso. Ir kas kieno atžvilgiu palankiai nusiteikęs.

Partijų rinkiminių programų skaitalus, pripažinsiu, perskaičiau palyginti atmestinai, labai nesigilindamas, nes netikiu jais. Tai tik gražūs žodžiai rinkėjų ausims pamaloninti. Tiesa, sudomino vieno sąrašo narių, jei jie būtų išrinkti į Tarybą, įsipareigojimai. Bus įdomu stebėti, ar visus numatytus punktus jie vykdys.

Kas tokie pateko į sąrašus išnagrinėjau su dideliu įdomumu dar ir todėl, kad tarsi yla išmaišo išlindo, kas po kieno „stogu“ slepiasi. Dabar aišku, kodėl vieni jaučiasi „lygesni“ už kitus. Yra ir tokių pavardžių, kurių nesu nei kur skaitęs, nei girdėjęs, todėl gaila, kad nėra skelbiama, koks yra kandidatų išsilavinimas, kur ir kuo dirba. Jei tai įstaigos vadovas ar verslininkas, netruktum susižinoti, kaip pastarasis elgiasi su pavaldiniais, kokį jiems moka atlyginimą. Tai labai svarbu. Deja, turėdamas prieš save tik sąrašą su pavardėmis, aš, eilinis rinkėjas, negaliu spręsti apie kandidatų gebėjimus ir jo reikalingumą Taryboje, kuri priima rajono gyventojams aktualius sprendimus ir daro įtaką mūsų gyvenimui, tad dar nežinau, prie kurio sąrašo padėsiu kryželį. Reitinguoti – dar sunkesnė užduotis.

Pasidžiaugti galiu tik tuo, kad nebeliko, bent taip atrodo, sąrašą puošiančių „veidų“, kurie išrinkti vis tiek atsisakytų eiti į Tarybą, nes užima geras pareigas.


 

 

Daugiau straipsnių