Kalba tauragiškiai

Politika braunasi į bažnyčią. Kuo tikėti?
  • Įkelta: 2015-02-27
Martyno Aužbikavičiaus karikatūra

Vytautas J. 

Esu religingas žmogus ir negaliu tvertis savyje, kai į rinkiminį vajų mūsų mieste nevengia įsitraukti ir kunigai, o Dievo namuose brukama politinė agitacija. Ne man vienam atrodo neetiška ir amoralu, kai tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčių skliautuose skamba kunigų pagyros politikams, liaupsinama viena partija. Absurdas, kai politika persipina su tikėjimu. Žmogus jau nebežinai, kuo tikėti.  

Prisimenu, kai 2012 metais, artėjant antram rinkimų turui į LR Seimą, Tauragės liuteronų evangelikų bendruomenės pirmininkas Robertas Piečia, tuomet dar priklausydamas Liberalų ir centro sąjungai, išsiuntinėjo laiškus parapijiečiams, ragindamas savo balsus atiduoti už socialdemokratų kandidatą. Dabar, kai R. Piečia kandidatuoja į Tauragės rajono savivaldybės tarybą socialdemokratų sąraše, pastaruosius viešai palaiko evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis. Kaip žymima iš socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus rinkiminės sąskaitos apmokėtoje agitacijoje, M. Dikšaitis liaupsina dabartinį merą, socialdemokratą. Gėda už tokius kunigus kaip tauragiškiui ir skaudu kaip tikinčiajam.

Įstrigo, kai į viešą Tarybos posėdį, kuriame buvo pristatinėjama 2013 metų veiklos ataskaita, atvyko Telšių vyskupas. Meras susirinkusiems gyrėsi, kiek daug rajone nuveikta. Buvo pademonstruota vaizdo medžiaga apie per kelerius metus nuveiktus darbus. Vyskupas pagyrė rajono valdžią ir stebėjosi, kaip tiek daug darbų nuveikta per metus. O iš tiesų – tai ne per metus, o per tris. Valdantieji, atrodo, tuokart sugebėjo apgauti išsilavinusį žmogų, o ką kalbėti apie paprastą žmogelį. Abejoju, ar yra Lietuvoje dar nors viena savivaldybė, kuri į Tarybos posėdžius kviečia vyskupus. Kai tikėjimas persipina su politika, pasėjama daug abejonių ir vienais, ir kitais. Ir negaliu užmiršti prieš trejus metus net šalies žiniasklaidoje nuskambėjusio atvejo, kai Tauragės katalikų bažnyčioje Kūčių vakarą, Bernelių mišiose „pateptiesiems“ politikams buvo rezervuotas visas suolas.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus.

Daugiau straipsnių