Kalba tauragiškiai

Man gėda dėl Jūsų!
  • Įkelta: 2015-01-12
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Pranas Grikšaitis

Netrukus minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Ypač gražiai Lietuvoje ji buvo švenčiama praėjusiais metais, kai į krūtinės atlapus lietuvaičiai segėsi ženkliuką – „Neužmirštuolės žiedą“, simbolį orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos. Tikiu, šios akcijos rengėjai šiemet neaplenks ir Tauragės, kurioje aukščiausi politikai segi krauju išpurvintą išdavikišką Georgijaus juostelę.

Šių dienų informacinėje visuomenėje melą nuo tiesos atskirti ne taip jau ir lengva. Po gražiais pažadais ir šūkiais dažnai slypi netiesa, juodosios buhalterijos bei sunkiai man, lietuviui, suprantama valstybinė išdavystė.  

1991 m. sausio 13-osios dienos įvykiuose dalyvavau aš pats. Aukų pareikalavusioje kovoje belieka didžiuotis mūsų Laisvės gynėjais ir nepamiršti priešo, kuris ir šiandien rodo savo nasrus. Po Ukrainos revoliucijos ne vienam atsivėrė akys, pamačius, kaip Rusijos kariai užėmė Krymo ir Sevastopolio teritorijas. Čia pat ukrainiečiams, kovojantiems dėl nepriklausomybės, teko kovoti su teroristais, kuriems ginklus tiekė Kremliaus valdžia. Įžūlūs smogikai, išžudę tūkstančius nekaltų gyventojų, puikuodamiesi segasi Georgijaus juostelę, kuri populiari tapo minint Rusijos pergalę prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare.

Tokią pat juostelę, kuri, dėl juodai oranžinių spalvų yra praminta kolorado vabalu, segėjo Tauragės meras Pranas Petrošius ir vicemeras Silverijus Statkus. Rausta žandai man iš gėdos, kai aukščiausi Tauragės miesto politikai sako neprisimenantys, kada puošėsi šiuo purvinu simboliu. Sunku įsivaizduoti, kaip gali politikai veidmainiauti, žinant faktą, kad Tauragės miestas užmezgęs bendradarbiavimo saitus su Ukrainos Ternopilio bičiulių draugija. Kiek pamenu, tauragiškiai ir humanitarinę pagalbą ukrainiečiams siuntė, dėkojo lietuviams, vadino juos broliais.

Tėvynę mylintys žmonės niekada nepamirš savo laisvės kovotojų. Nes šie neveidmainiavo, jiems krūtinės atlape niekas nebūtų įsegęs „kolorado vabalo“ juostelės. Gyvybes paaukojusių šalies didvyrių neviliojo pinigai ir pigi reklama. Todėl sausio 13-ąją su džiaugsmu ir dėkingumu raginu įsisegti „Neužmirštuolės žiedą“ – atminties ir pagarbos Laisvės kovotojams ženklą.   

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus.

 

Daugiau straipsnių