Kalba tauragiškiai

Ar svaigalų parduotuvė tinka prie kunigo statuso?
  • Įkelta: 2015-01-05
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

G. Sirgėdas

Daug rašoma, kad mūsų Lietuva skęsta alkoholyje. Nuolat skelbiama, kad svaigalų išgeriama daugiau negu bet kurioje Europos valstybėje. Per girtuoklystę kyla baisių dalykų: kiek gaisruose žūsta, kiek eismo katastrofų, kiek įsivelia į muštynes, įsitraukia į gaujas, apsivagia, priekabiauja, keikiasi, sėda į kalėjimus. Širdį sopa, kad prageriami ne tik pinigai, bet ir  lietuvio garbė bei sveikata.

Rašau apie tai todėl, kad Respublikos gatvėje, šalia bibliotekos, ištaiginguose namuose, neseniai atsidarė „Vynoteka“. O kas ją atidarė? Ogi evangelikų liuteronų kunigo Mindaugo Dikšaičio žmona. Be abejo, tai – šeimos verslas. Turbūt aišku, kad prie kunigo šeimos veido nepritinka tokia parduotuvė. Evangelistas Lukas yra užrašęs tokius Jėzaus žodžius: „Saugokitės, kad jūsų širdis nebūtų apsunkusi nuo gardžių valgių, svaigalų...“ Apaštalas Šv. Petras ragino: „Būkite blaivūs, budėkite.“ Šv. Paulius reikalavo: „Neklyskite! Negerkite.” Šios kelios Šv. Rašto citatos – tai gairės, duotos visų tautų, visų laikų žmonėms, be abejo, ir kunigams. Jeigu jūs neįsiklausote į šiuos Šv. Rašto žodžius, o Jūsų šeima užsiima tokiu verslu, kaip galite įtikinti parapijiečius negerti. Ar neveidmainiaujama? Jūs kaip fariziejus: vieną sakote, kitą darote. Biblijoj pasakojama, kaip Kristus iš Dievo namų išvijo visus prekijus (prekijas senoviškai – prekiautojas, pirklys – red. past.) ir išvartė prekystalius. Tai ar moralu kunigo šeimai, skelbiančiai Dievo žodį, atsisėsti tarp tų prekijų net simboliškai? Tai, ką kūrėte metais, gali būti sugriauta per trumpą laiką. Jau geriau atėjus senatvei pasakyti: „Džiaugiuos savo gyvenimu, savo darbais ir visi man pavydi.“

Tikimės, kad drauge su Jumis pastatysime Nojaus laivą, kuriame atsiras vietos tik blaiviems. Juk Lietuvai reikalingi rimti, dori, teisingi ir blaivūs piliečiai.

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos.

 

Daugiau straipsnių