Kalba tauragiškiai

Emigracija, arba kodėl niekas negrįžta į Tauragę?
  • Įkelta: 2014-11-11
Tomas Arvasevičius

Tomas ARVASEVIČIUS

„Mes sustabdysime emigraciją“, „Sukursime naujas darbo vietas”, „Svarbiausia – žmogus”. Girdėta, taip? O kas pasikeitė per ketverius metus? Nieko. Net nepavyko išsilaikyti toje pačioje situacijoje.

Statistikos departamento duomenimis, per ketverius metus Tauragė, pagal gyventojų amžiaus vidurkį, paseno aštuoniais metais ir yra trečias labiausiai pasenęs miestas Lietuvoje. O kaip manote, kelintas miestas Tauragė pagal išklotas trinkeles? Na, jei pagal kiekį ir patektumėm į top penketuką, tai pagal kainą tikrai būtumėm pirmi, o tai nėra tie skaičiai kurie mane, kaip tauragiškį, verčia didžiuotis savo miestu.

Na, nejaugi mūsų merui su visa administracija taip sunku suvokti, kad trinkelėmis jaunų specialistų, jaunų šeimų ar emigrantų į Tauragę nesugrąžinsim? Aš, kaip jaunas laisvas pilietis, pasigendu programų, skirtų jaunimui. Kodėl mano bičiulis, nuvedęs sūnų į darželį, randa tuos pačius žaislus, kuriuos dar pats kišo į burną? Sistema tragiškai pasenusi ir tai nėra pliusas, norint parsikviesti jaunas šeimas sugrįžti. Juolab, kad dar niekas nepamiršo, kai vieno darželio administracija įsivėlė į skandalą dėl netinkamai tvarkomos buhalterijos. Tai gal vienas iš sprendimų būtų centralizuoti buhalterinius darbus, o sutaupytus pinigus investuoti į vaikų ugdymą ir lavinimą? Tada visi tėvai galėtų pasakyti savo vaikams: „Grįžkit į Tauragę, anūkai galės eiti į moderniausius darželius“. Taip, manau, galėtumėm sušvelninti rezultatą Tauragės naudai prieš emigraciją.

Vakuumas galvose trukdo suvokti, kad žmogus yra iš tikro pats didžiausias turtas, kad dėl jo reikia varžytis ir stengtis, kurti jam tinkamą ir priimtiną infrastruktūrą.

Jei dirbantiems užsienyje kyla mintis grįžti į Lietuvą kurti gyvenimą gimtame krašte, pirmas darbas kurio jie imasi, mano nuomone, tai atveria interneto svetainę ir ieškosi kur gyventi. Tai ką ten randa, labai nustebina: būsto kainos Tauragėje, kaip Klaipėdoje, o nuoma iš viso Tauragėje neegzistuoja.

Jei ir pasiryši už dviejų kambarių butelį mokėti daugiau nei šimtą tūkstančių, pamatęs darbo rinkos pasiūlymus ir visą aplinką, tikrai lėksi į Klaipėdą ar Vilnių.

Tad visai valdančiajai daugumai patariu nutilti apie emigraciją, nes Jūs net žalio supratimo neturit, kaip ją stabdyti ar ko reikia žmonėms. Nesugebat, nemokat ar nesuprantat? Ateis tie kurie mokės, sugebės ir padarys, o jūs tik netrukdykit. Jei niekas nesikeis, aš labai bijau, jog sutikęs šilališkį, po metų ar kitų, ir besiginčijant, kuris miestas geresnis, aš turėsiu tik vieną argumentą: „O, va, pas mus, viskas trinkelėmis padengta…“

Daugiau straipsnių