Asmenybės

Mindaugas Vaitkus: nesu iš tų, kuriems sunku pakelti šiukšlę
  • Įkelta: 2020-05-04

Nors dėl karantino masinė gamtos švarinimo akcija kol kas nevyks, neabejingi gamtai žmonės nesėdi rankų sudėję – patys ima į rankas maišus ir keliauja rinkti šiukšlių. Vienas tauragiškis su draugais jau ėmėsi tvarkyti Balskų pakrantę. Pagramančio regioninis parkas jiems už tai dėkingas. 

Balandžio pabaigoje –gegužės pradžioje tradiciškai vykdavo pavasarinės  talkos, kurių metu buvo švarinama gamta, aplinka. Šiais metais dėl karantino situacijos masinė švarinimo akcija DAROM nevyks, perkeliama į rudenį. Tačiau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ragina lankantis gamtoje jungtis prie iniciatyvos „Iš gamtos – po šiukšlę“ ir išnešti nors vieną nedidelį šiukšlių maišelį bei padaryti mūsų miškus, pievas, slėnius švaresniais.

Švarinimo iniciatyva „Iš gamtos – po šiukšlę“ skatina einant pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasarine gamta, paimti kad ir nedidelį šiukšlių maišelį bei pagelbėti gamtai, ypač gyvajai gamtai. Nes tiek vabalėliai, tiek smulkūs graužikai, tiek paukščiai dažnai nukenčia nuo plastikinių šiukšlių. Beveik visose Europos saugomose teritorijose taikomas principas: ką atsinešei į gamtą, tą išsinešk.  Tad pastaruoju metu sąmoningai pažintiniuose takuose, prie gamtos paveldo objektų nestatomos šiukšliadėžės. Dažnai net nebūna galimybių iš miško tankmės ar pelkės šiukšlių sankaupų išvežti. Tad po pikniko gamtoje derėtų šiukšles susirinkti ir išsinešti.

Bevaikštant gamtoje ir pamačius keistą šiukšlę, siūloma fotografuoti ją  ir atsiųsti nuotrauką bei koordinates NACIONALINIAM SAUGOMŲ TERITORIJŲ LANKYTOJŲ CENTRUI – lankytojucentras@vstt.lt. Keisčiausios šiukšlės bus paskelbtos FB paskyroje, o įdomiausios nuotraukos autorius bus apdovanotas knyga gamtosaugine tema. 

Pagramančio regioninis parkas savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinute apie tai, kad Mindaugas Vaitkus ir jo bendraminčiai, susiorganizavę mini akciją, surinko 15 maišų šiukšlių Balskų tvenkinio pakrantėje, ir nuoširdžiai dėkoja už gerus darbus gamtai.

„Tauragės žinių“ pakalbintas M. Vaitkus, dirbantis UAB „Cramo“, papasakojo, kad gana dažnai važiuoja į Balskus, nes ten nuošali vieta, malonu pasivaikščioti, kai vanduo atslūgęs.

– Porą kartų buvom nuvažiavę, labai negražiai atrodė, pilna šiukšlių, – sakė jis. – Kažkiek žvejai prišiukšlina, bet ir vanduo su srove prineša – butelių, šlepečių, visokių kitokių daiktų. Tai savaitgalį su drauge ir brolio šeima nusprendėm bent kiek aptvarkyti.

Jis savo poelgio nesureikšmina – sako nesąs iš tų, kuriems sunku šiukšlę pakelti. Ne kartą yra ir pats rinkęs šiukšles, ir informavęs savivaldybę apie nelegalius sąvartynus. Girdėjo ir apie skelbiamą akciją.

– Norim švariai gyventi, tai reikia ir pasistengti, – teigė M. Vaitkus.

Daugiau straipsnių