Asmenybės

Tauragės ligoninėje darbą pradeda nauja gydytoja
  • Įkelta: 2019-11-13
Pirmąją savo darbo dieną Tauragėje gastroenterologė Julija Ožemlauskienė ištyrė septynis pacientus

Gera žinia: Tauragės medikų bendruomenę papildo dar viena gydytoja. Šiemet rezidentūrą baigusi gastroenterologė Julija Ožemlauskienė dirbs ne tik endoskopijų kabinete, bet ir konsultuos vaikus poliklinikoje bei budės kaip pediatrė.  

Kaune gyvenančiai jaunai specialistei Tauragės ligoninė – pirmoji darbovietė, o lapkričio 6-oji buvo pirmoji jos darbo diena. Julijos Ožemlauskienės specializacija – vaikų gastroenterologija ir vaikų ligos, ji turi ir endoskopijos sertifikatą. Pirmąją savo darbo dieną ji praleido endoskopijų kabinete – priėmė septynis pacientus. Tačiau stabilaus darbo grafiko ji sako kol kas neturinti:

– Tik praėjusią savaitę gavau visus sertifikatus. Sudėtinga įsilieti į naują erdvę, nes grafikai jau sudaryti. Tačiau nuo sausio mano darbo grafikas bus stabilus, – „Tauragės žinioms“ sakė ji.

Paklausta, kaip ji atsirado Tauragėje, gydytoja pasakojo, kad ją susirado Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis per profesorių Liutaurą Labanauską, kai ji atliko rezidentūrą.

Paklausta, ar labai skiriasi vaikų ir suaugusiųjų gastroenterologija, gydytoja sakė, kad pats ištyrimas toks pat, tačiau simptomatika ir gydymas labai skiriasi. Gydytoja akcentavo, kad endoskopija vaikui, o juo labiau kūdikiui ar naujagimiui – visos komandos darbas:

– Vienas gydytojas nieko nepadarys. Tiktai komanda gali pasiekti rezultatų. Todėl labai džiaugiuosi, kad su manimi dirba sesutė su didžiuliu patirties bagažu. Dažniausiai pasitelkiamas ir anesteziologas. Visi maži vaikai atliekant endoskopiją intubuojami, pilnos narkozės gali prireikti ir besiblaškantiems, nerimastingiems vaikams.  

J. Ožemlauskienė pasakoja, kad jai atliekant rezidentūrą Kauno klinikose per savaitę tekdavo endoskopuoti 6–8 vaikus. Regione, pasak jos, tikrai tiek nebus – tokių atvejų nėra daug. Vis dėlto svarbu, kad nuo šiol Tauragėje endoskopija galės būti atlikta ir patiems mažiausiems tauragiškiams.

O ar tokiomis ligomis sergančių vaikų daugėja?

– Sunku pasakyti, ar vaikai serga dažniau, tačiau diagnostika ir laboratoriniai tyrimai dabar leidžia kur kas anksčiau viską nustatyti ir koreguoti. O kuo anksčiau liga diagnozuojama, tuo anksčiau ji išgydoma, – pasakojo gydytoja.

Vaikams neretai nustatomas maisto netoleravimas, alergijos, pasitaiko ir uždegiminių žarnyno ligų ar retesnių susirgimų, pavyzdžiui, celiakija. Gydytoja pasakoja, kad neretai tėveliams, auginantiems mažus vaikus, kyla daug neaiškumų.

– Ypač kai tėvai augina pirmą vaikutį: ką daryti, kai jam pučia pilvuką arba kūdikis ištisai verkia. Vyresniems vaikams prasideda psichologiniai niuansai: jei yra stresas eiti į darželį ar mokyklą, gastrologinės ligos gali paūmėti. Pastaruoju metu tėvams itin dažnai prireikia tokios pagalbos. Kartais pakanka tik „užvesti ant kelio“ – paaiškinti apie taisyklingą mitybą ir gyvenimo būdą. Žinoma, yra visokių atvejų, o ligą reikia pastebėti anksti.

J. Ožemlauskienė pabrėžia, kad labai svarbi ne tik vaikų mityba, bet ir darbo bei poilsio režimas. Kaip žinia, šiuolaikinės technologijos vaikus daro sėslesnius, jie nebe tokie judrūs. O toks gyvenimo būdas neretai lemia nutukimą, gastritus, kitus susirgimus.

 

Daugiau straipsnių