Asmenybės

Labdaringa idėja aprengti šąlančius sulaukė didelio palaikymo
  • Įkelta: 2019-10-30

Lapkričio pirmąją pamatę ant medžių sukabintus drabužius nenustebkite – tai jaunos aktyvios ir neabejingos tauragiškės Elminos Klumbienės iniciatyva. Iškėlusi labdaringą „šilto nešiojimo“ idėją – aprengti šąlančius, ji ne tik išsijuosusi pluša pati, bet ir sulaukė daug palaikymo bei geranoriškos pagalbos.

Kad ieško bendraminčių, pritarėjų ir geradarių „šilto nešiojimo“ idėjai, Elmina Klumbienė paskelbė   socialiniuose tinkluose. Idėja tokia: dovanoti šiltus paltus, striukes šalikus tiems, kurie šąla. Surinkti, sutvarkyti, paruošti ir išdalinti drabužius apsiima ji pati. Moters įsitikinusi, kad pagal visatos gėrio ir vilties dėsnį jie pasieks žmones, kuriems jų reikia.

Paklausta, kaip kilo ši idėja, „Tauragės žinioms“ Elmina pasakojo:

– Mintis apie šią akciją kilo vieną savaitgalio dieną, kai buvau užsukusi aplankyti artimą žmogų kapinėse. Tuomet lijo ir ūžė vėjas, galvoju: kaip jau šalta. Važiuojant namo pradėjo spraigyti įvairios mintys apie tai, kiek yra žmonių, kuriems kiekvieną dieną šalta. Kam dėl blogo oro, kam dėl vienumos. Ir neturi galimybės vienaip ar kitaip sušilti. Pradėjau ieškoti informacijos internete, ką turiu padaryti, kad teisėtai galėčiau kažkam „duoti šilumos“ ir radau šią idėją užsienio portale, tik pavadinau kitaip — „Šilto nešiojimo“.

Pirmiausia moteris kreipėsi į rajono merą Dovydą Kaminską ir savivaldybės darbuotojus, kad jie „nukreiptų teisinga linkme“, paskui gavo leidimus iš seniūnijos ir savivaldybės bei „palaiminimą“ iš klebono Mariaus Venskaus. Ji sako, kad atsiliepė labai daug žmonių bei organizacijų. Geranoriškos pagalbos moteris sulaukė ir savivaldybėje – pasak jos, suorganizavo kartono korteles ir pasisiūlė jas atspausdinti, o jaunimo organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ vadovas Laurynas Kryžauskas žadėjo sukviesti į pagalbą jaunimą. 

Visi norintys prisidėti dėl drabužių dovanojimo gali susisiekti su Elmina per socialinius tinklus, el. paštu (elminaaab@gmail.com) arba atnešti į Tauragės kalbų centrą, kuris pasisiūlė pabūti „tašku“ (Bažnyčių g. 3). Akcija vyks iki spalio 30 d. 

Jau dabar Elmina pasakojo sukaupusi daug drabužių, dalį jų laiko namuose, dalį – vyro garaže, nemažai daiktų sunešta ir į Kalbų centrą. Pasak jos, dauguma drabužių geros kokybės, apynaujai.

Surinkti moteriški ir vyriški paltai, striukės ir šalikai lapkričio 1 d. bus sukabinti ant medžių prie Tauragės nakvynės namų ir skverelyje prie katalikų bažnyčios. Jeigu lis, viskas bus sukabinta miesto autobusų stotelėse (Taurų, Tarailių bei miesto centro).  Leidimas tam jau gautas, tik gal kokią pakabą stotelėse reikės sumontuoti, teigė E. Klumbienė.

– Sukabinus liks paskutinis darbelis — uždėti korteles „Šilto nešiojimo“. Nesvarbu, ką pasieks šie rūbai — benamį, skurdžiau gyvenantį ar tiesiog pro šalį einantį, kuriam tuo metu bus liūdna ir šalta. Jokios diskriminacijos ar žmonių atrankos, tiesiog vadovaujuosi dėsniu, jog visi mums reikalingi dalykai gyvenime ateina tada, kai to labiausiai reikia, – įsitikinusi ji. 

Moteris dirba ir su projektu „Judėkime kartu“ – padeda tvarkyti organizacinius reikalus.

Daugiau straipsnių