Asmenybės

Gintarė Jautakaitė: Negaliu išvykti namo nepakoncertavusi savo gimtajame mieste
  • Įkelta: 2019-09-03
Gintarės Jautakaitės asmeninio albumo nuotrauka

Lietuvoje Gintarė vieši jau visą vasarą. Per tą laiką atlikėja ne tik ilsėjosi, bet ir lankė artimuosius, aktyviai koncertavo daugelyje šalyje vykstančių festivalių, rengė solinius koncertus. Savo svarbiausiu koncertu ji laiko savo pasirodymą prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos metu. Netrukus Gintarė išvyksta į JAV, tačiau paskutinių savo koncertų nori surengti savo gimtajame mieste.

Gintarė Jautakaitė – JAV gyvenanti tauragiškė, dainininkė, kompozitorė, pianistė ir poetė. Gintarę Jautakaitę daugelis prisimena kaip pirmąją legendinės dainos „Kregždutės“ atlikėją, kultine tapusios dainos „Viešpaties lelija“ autorę ir atlikėją.

Jaunajai kartai ši pasaulinio garso tauragiškė nėra pakankamai žinoma, gal labiau netgi yra didelis atradimas, tačiau vyresniajai kartai šios atlikėjos pristatinėti nereikia – žiūrovai puikiai atsimena Gintarės deimantinio skaidrumo balsą, jos jautrias ir melodingas dainas, talentą kurti eiles, groti fortepijonu ar... tapyti paveikslus. Muzikoje ji laisva, mėgstanti improvizaciją ir nenuspėjama.

Tai įvairialypis mūsų šalies talentas ir Lietuvos kultūros ambasadorė pasaulyje – jai plojo JAV,  Anglijos, Norvegijos,  Airijos, Austrijos,  Liuksenburgo publika. Gintarė turėjo daugelį koncertų šiose šalyse, ir tai buvo jos albumo „Earthless“, kurį išleido „Sony records“, pristatymas. Tai vienintelis kartas šalies istorijoje, kai Lietuvos atlikėjo solinį albumą išleido pasaulinė leidybos firma.

„Kai mano daina ėmė skambėti Dainuojančios revoliucijos laikais, aš išgyvenau fantastišką nuostabą ir didelį džiaugsmą. Aš pasijutau reikalinga – ne tik kaip dekoracija, suvenyras ar kažkoks dekoratyvinis daiktas, kas būdinga populiariajai kultūrai. Tada pagalvojau – netgi jei parašysiu tik vieną dainą, kuri taps tautos daina, mano gyvenimas gaus didesnę prasmę, negu kada nors galėjau svajoti“, – sako Gintarė.

Organizatoriai kviečia kartu pasimėgauti Gintarės unikalaus grožio balsu, puikiu muzikavimu ir nuoširdžiu bendravimu, nes kol galėsime susitikti su šia charizmatiška atlikėja ir vėl klausytis jos dainų, gali praeiti ilgas laiko tarpas.

Gintarė lauks visų jūsų rugsėjo 3 d. 18 val., koncerte „Dainuoju tau prie Jūros“ Tauragės kultūros rūmuose.

Daugiau straipsnių