Asmenybės

Ona Butkevičienė – unikalus žmogus
  • Įkelta: 2018-09-28

Rugsėjo 26 d. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje visuomenei pristatyta Onos Butkevičienės poezijos knyga „Per ilgą, ilgą kelią“. Tai jau ketvirtoji literatės knyga.

Pirmąsias tris – „Tą vėlyvą vakarą“ ir „Saulėlydis“ ( abi 2009 m.), „Palauk, širdele“ (2015 m.) galima rasti paskaityti visose Tauragės bibliotekose. Nuo šiol ir ketvirtąją knygą Tauragės rajono bibliotekos turės.

Į literatūrą autorė atėjo vėlai, būdama garbingo amžiaus, ir tai kelia nuostabą, susižavėjimą. Ona Butkevičienė tarsi įrodo, kokios vis dar yra neišmatuotos žmogaus galimybės. Pirmąją knygą ji išleido gerokai perkopusi savo gyvenimo devintojo dešimtmečio antrąją pusę. O dabar autorei sausio mėnesį sukaks 96. Ir kažin, ar Lietuvoje yra daug tokio amžiaus žmonių, kurie dar rašo knygas?

Onos Butkevičienės eilėraščių akiratis nėra itin platus: globos namai, kur ji gyvena, jos auginamas šunelis, gamtos reiškiniai, kalendorinės šventės, mėnesiai, truputis liūdesio, vienatvės ir pasididžiavimo Lietuva, džiaugsmas, sulaukus Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio. Šis paprastumas ir išmintis stebina, skaitai eilėraščius ir negali atsistebėti autorės nuoširdumu, tikrumu, aiškiai, bet vaizdingai išsakyta mintimi, nuoseklumu. Čia nėra nieko dirbtina, eiliavimas tradicinis, bet sklandus, žodynas turtingas, bet žemaitiškai taupus, eilėraščių ritmas tvirtai suręstas.

Iš Raseinių Nepriklausomybės g. kilusi (gražus sutapimas), prie garsiojo Lyduvėnų tilto gyvenusi, Ona į Tauragę atvyko 1958 m ir gyvena čia iki šiol. Įsikūrusi Lauksargių globos namuose, gerbiamoji poetė čia leidžia savo dienas. O kokios jos, tos dienos, pajusite perskaitę naująją Onos poezijos knygą.

Knygos išleidimą rėmė Tauragės rajono savivaldybė, o parengti ją geranoriškai ir be atlygio padėjo viršelio autorė, dailininkė ir maketuotoja Regina Vaičaitienė, tekstą kompiuteriu surinko Rita Toleikienė, fotografavo Ieva Jucienė, projektą rengė ir knygą redagavo literatų klubo „Žingsniai“ pirmininkas Eugenijus Šaltis.

Knygos „Per ilgą, ilgą kelią“ sutiktuvėse koncertavo ansamblis „Tango plius“, vadovaujamas Zofijos Bernotienės, eiles skaitė Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė, autorę sveikino bičiuliai iš Skuodo, literatų klubo „Nojus“ nariai ir jų klubo prezidentė, Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė Dalia Zabitienė, klubo „Žingsniai“ kolektyvas, bibliotekos darbuotojai, savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, mero patarėja Solveiga Skarbaliūtė, bičiuliai, draugai. Lauksargių globos namai paruošė skoningų ir gardžių vaišių šventiniam stalui.

 

Broliai kapitonai Naujokai
  • Įkelta: 2018-01-12
Lietuva lietuvio širdy
  • Įkelta: 2017-11-17
Daugiau straipsnių