Aktualijos

Organizuojamas visuotinis protestas prieš kaukių nešiojimą: policijos pareigūnai situaciją akylai stebės
  • Įkelta: 2020-11-20
Asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Viešojoje erdvėje šmėžuoja informacija apie organizuojamą protestą prieš kaukių dėvėjimą. Neaiškūs organizatoriai kviečia žmones protestuojant prieš esą laisvės suvaržymą sumesti kaukes prie savivaldybių durų. Policijos pareigūnai situaciją stebi ir šeštadienį, planuojamą protesto dieną, sustiprins savo pajėgas. 

„Lapkričio 21 d. 12 val. į visuotinį protestą prieš privalomą kaukių dėvėjimą kviečiama visa Lietuva.  Pritariantieji idėjai raginami susirinkti prie savo miestų savivaldybių ir numesti kaukes. Vilniuje mitinguotojai planuoja rinktis prie Seimo rūmų įėjimo,“ – tokio turinio kvietimą galima rasti viešojoje erdvėje. Kas šios akcijos organizatoriai, suprasti neįmanoma, nes viešinamuose plakatuose organizatoriai neprisistato. 

Apie planuojamą akciją kalbėta ketvirtadienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje. Policijos pareigūnai situaciją stebi ir šeštadienį pajėgas sustiprins. 

Kad tauragiškiai karantino taisyklių laikosi, patvirtino ESOC posėdyje dalyvavusi policijos atstovė Margarita Kudijanova: 

– Tauragiškiai supratingi ir kaukes dėvi, pažeidimų nedaug. Kituose rajonuose piliečiai  daro žymiai daugiau pažeidimų. 

Praėjusią savaitę surašytas vienas protokolas už kaukės nedėvėjimą. Kaip paaiškino pareigūnė, tai buvo piktybinis nedėvėjimas. Jei žmogus pamiršta kaukę užsidėti ar netaisyklingai dėvi, sulaukia pareigūnų įspėjimo ir geranoriškai pasitaisęs baudos tikrai nesulaukia. 

Per paskutines dvi savaites pareigūnai tikrino 38 asmenis, kurie privalėjo būti saviizoliacijoje. 2 iš jų buvo nubausti. Iš visos pareigūnai patikrino 168 asmenis, 8 iš jų sulaukė baudų. 

Bauda už kaukės nedėvėjimą ir saviizolaicijos taisyklių nesilaikymą ne tokia ir menka, pirmą kartą padarius pažeidimą tenka susimokėti 250 eurų.

 

Daugiau straipsnių