Aktualijos

Netikėtas radinys remontuojant pilies erdves privertė keisti planus
  • Įkelta: 2020-11-20

Meno mokyklos FB albumo ir „Tauragės žinių“ archyvo nuotraukų koliažas

„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Pilies dalyje, kurioje įsikūrusi Meno mokykla (buvusi MKC), vėl pluša darbininkai. Prieš pusantrų metų pradėtas remontas kuriam laikui buvo sustabdytas. Priežastis – aptiktos senų durų arkų konstrukcijos.

Kaip teigia Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Montvilas, Meno mokyklos patalpose yra vykdomi paprastojo remonto darbai. Nutarta atnaujinti lubas ir sienas, pakeisti duris – pritaikyti erdves Meno mokyklos mokinių poreikiams. Šie darbai buvo pradėti dar pernai pavasarį. Tačiau darbų eigą pakoregavo netikėtas radinys. Darbininkams nuo sienų nudaužius seną tinką pasirodė senų durų arkų konstrukcijos ir XIX a. sienų dažymo raštai.

Siekiant išsaugoti šią autentiką remonto darbus teko perprojektuoti.

„Pradinė MKC paprastojo remonto kaina buvo 286 000 eurų. Pradėjus darbus – atvėrus grindų paklotą, nuardžius senų lubų dalį, paaiškėjo, jog kai kurie techninio projekto sprendiniai yra nepriimtini. Buvo numatyta ant esamo medinio pakloto tiesti linoleumo dangą, lubas sutvarkyti ir perdažyti. Atlikus techninio projekto koregavimą grindų dangą nutarta pakeisti į parketlentes, luboms naudoti gipso-kartono plokštę“, – teigė E.Montvilas. „Norint išsaugoti to meto dalį autentikos, buvo atsisakyta suprojektuotų šiuolaikinių durų ir pasirinktos medžio masyvo durys, suprojektuotos pagal rastų durų angų aukštį ir plotį. Įvertinus šiuos pakeitimus atliekamų darbų vertė išaugo apie 107 000 Eur. Remonto darbai atliekami ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis“.

Meno mokyklos FB albumo nuotrauka

Besidomintieji istorija turbūt žino, jog pilis buvo pastatyta XIX a. ir visų pirma tarnavo kaip muitinė. Kaip apie pilį rašoma portale krastogidas.lt, 1866 m., pastatų ansamblį perstatant į pilies kalėjimą atsirado kampiniai bokštai stambiais dantytais kuorais, į šaudymo angas panašios nišos. Vėliau statinys buvo kelis kartus atnaujintas, kol 1881–1886 m. visai pastato architektūrai suteiktas romantinis-renesansinis pilies charakteris.

„Pilyje buvo vykdomos visos muitinės operacijos, gyveno muitinės darbuotojai, bazavosi carinė kariuomenė, kalinti areštuotieji, tarp jų ir knygnešiai. Carmečiui pasibaigus tolesnis pilies pritaikymas buvo labai įvairus: nuo 1916 m. pilyje veikė psichiatrijos ligoninė, 1924–1940 m. – Tauragės valstybinė aukštesnioji komercijos mokykla, o Antrojo pasaulinio karo metais pastatus naudojo SSSR ir Vokietijos kariuomenės kariškiai. 1954–1964 m. pilyje mokėsi Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos moksleiviai, 1964–1990 m. – Tauragės politechnikumo moksleiviai“, – istoriją pateikia krastogidas.lt

Daugiau straipsnių