Aktualijos

Naujausias numeris: Skaudvilės slaugos ligoninė žengia link reorganizacijos
  • Įkelta: 2020-11-19
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai susiduriant su iki šiol neregėtu iššūkiu pandemijos akivaizdoje ir toliau užtikrinti pacientų gydymą, Tauragės rajono savivaldybėje netyla kalbos apie Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbą. Savivaldybės taryboje nuspręsta, kad ši gydymo įstaiga bus reorganizuota prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Kalbama, kad toks žingsnis padės Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei lengviau susidoroti su tokiais iššūkiais, kaip personalo trūkumas ar resursų užtikrinimas. Tiesa, tokiam žingsniui Tauragės rajono tarybos opozicija priešinosi. Apie tai – laikraščio vedamajame.

Koronaviruso susirgimams nemažėjant Vyriausybė prakalbo apie ketinimus pratęsti karantiną, o susirgusiesiems Tauragės ligoninėje gydyti jau paruošti du aukštai. Jei bus nurodymų, ligoninėje rengiamasi tam tikslui parengti ir trečiąjį aukštą, kad būtų galima gydyti 80 ligonių. Tik iškyla klausimas, ar bus gydančių medikų?

Tauragės rajono savivaldybės taryba, įpareigota atitinkamų įstatymų, trečiadienį nubalsavo kartu su Jurbarko rajono, Pagėgių ir Šilalės rajono savivaldybėmis steigti Tauragės regiono plėtros tarybą. Birutė Slavinskienės straipsnyje sužinosite už ką bus atsakingas šis naujas darinys.

Kitame žurnalistės straipsnyje skaitykite, ką tenka išgyventi užsikrėtusiems koronavirusu. „Tauragės žinių“ pakalbinti šią infekciją jau nugalėję žmonės neigiantiems COVID-19 siūlo eiti savanoriauti į ligonines ir savo akimis pamatyti skaudžią realybę.

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Painią istoriją narplioja „Tauragės žinių“ korespondentas Mindaugas Laurinaitis.

Nuo nelaimių nesame apsaugoti nė vienas, o sveikata – ypač svarbi kiekvienam žmogui. Jeigu ji sušlubuoja, kreipiamės į medikus ir tikimės, kad jie mumis pasirūpins. Tačiau tauragiškis Algimantas Dukauskas kurį laiką jautėsi paliktas likimo valiai po to, kai dėl kojos traumos kreipėsi į Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC), tačiau, vyro žodžiais, jam procedūrą atlikęs gydytojas elgėsi itin neprofesionaliai ir padėtis dėl to ėmė tik blogėti. Istoriją aprašo „Tauragės žinių“ korespondentas, teisėsaugos temų apžvalgininkas Jonas Valaitis.

Kitame straipsnyje žurnalistas pasakoja apie į Lietuvos policijos pareigūnų rankas įkliuvusį, nuolatinį leidimą gyventi šalyje turintį užsienietį S. G. Bedarbis vyras stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl kaltinimų platinant vaikų pornografiją.

„Per aspera ad astra“ (lot. per kančias į žvaigždes) – šis posakis kaip joks kitas trumpai ir aiškiai nusako šiemet penkiasdešimtmetį perkopusio Edvardo Gasinsko gyvenimą. Augęs vaikų namuose, patyręs benamio dalią, bridęs per alkoholio liūną, dabar jis – vis labiau, bent jau tauragiškiams, žinomas žmogus su didele gyvenimo patirtimi ir tvirta pilietine pozicija. Praeityje palikęs begalę nuoskaudų, dabar jis sparčiai stojasi ant kojų, kuria savo gyvenimą iš naujo, atsiskleisdamas ne tik kaip tapytojas.

Kita įkvepianti istorija pasakoja apie 23-erių tauragiškį Luką Zeringį savo bendraamžiams žinomą Zakminos pseudonimu. Elektroninę muziką kuriantis vaikinas šėlsta naktiniuose klubuose visoje Lietuvoje, o neseniai jis pristatė naują mini albumą „Church of Madness“ (liet. „Beprotybės bažnyčia“). „Tauragės žinioms“ kūrėjas pasakojo, kad pasukęs muzikos keliu ne visada buvo suprastas aplinkinių dėl savo nestandartinio pasirinkimo, tačiau šiandien jis laimingas.

Neužmiršdami prieš metus pradėtos rubrikos „Kviečiame kavos“ ieškome pašnekovų ir toliau. Šį kartą į „Tauragės žinių“ akiratį pateko Lomių seniūnaitis Algimantas Ramanauskas. Nutarėme susitikti Lomiuose, gi dabar pandemija – kavos miesto kavinukėje nebeišgersi. O tiesą pasakius, kavos taip ir neišgėrėme. Šių eilučių autorę, Margaritą Rimkutę, pašnekovas pasitiko su alyvos indeliu.

Daugiau straipsnių