Aktualijos

Garbės ženklas – vaikų poetui
  • Įkelta: 2020-11-20
Vaikų poetas Jonas Jakštaitis. Autorės nuotrauka.

Poetas Jonas Jakštaitis, ko gero, geriausiai pažįstamas mažiesiems tauragiškiams – jo eilės skirtos vaikams, pats poetas dažnai lankosi mokyklose, pristatydamas savo naujas knygas. O dabar, įvertinant poeto nuopelnus vaikų literatūrai ir aktyvią visuomeninę veiklą, J. Jakštaitį ketinama pagerbti – apdovanoti Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė savivaldybės tarybos nariai. 

Iš Žygaičių seniūnijos Margiškių kaimo kilęs poetas Jonas Jakštaitis-Šapelis (g. 1948 m.) į Tauragės literatų klubo ,,Žingsniai“ veiklą įsiliejo 2010 metais, nors eiles kūrė nuo pat penktos klasės, rašydavo žinutes į vietos laikraščius, domėjosi literatūra. Po metų pasirodė pirmoji J. Jakštaičio eilėraščių knyga vaikams ,,Mažos šiltos pasakaitės“ (2011 m.) Šios knygos išėjo trys leidimai. Po to sekė knygos ,,Banguoja Jūra per laukus“ (du leidimai), „Dainavo vejas“ (du leidimai), „Pažvelgęs į raustančią saulę“ (2013), „Ant balto smėlio šoka vėjas“ (2014), „Žvaigždėm apipintas mėnulis“ (2017), „Po laukus ir pievas vasaros ieškojau“ (2018), „Šlepu tepu per laukus“ (2019), „Mažas pumpurėli, ar nesušalai?“ (2020). J. Jakštaičio poezija spausdinta ir bendruose klubo „Žingsniai“ leidiniuose. 

Poetas mėgsta bendrauti su skaitytojais – jau keletą metų jis nuolat kviečiamas į Tauragės kaimo ir miesto mokyklas, bibliotekas, kultūros namus, bendruomenes, darželius. Poetas puikiai žinomas ir Pagėgių krašte, Šilalės rajone. Šešias knygas J. Jakštaitis yra išleidęs savo lėšomis ir dovanojo jas mokykloms ir bibliotekoms, skaitytojams. Trijų paskutiniųjų knygų leidybą iš dalies parėmė Tauragės rajono savivaldybė. 

J. Jakštaitis į kūrybinę veiklą įtraukia ir vaikus. Jo knygas iliustruoja ir tuo labai didžiuojasi bei džiaugiasi Tauragės vaikai. Ypač glaudus ryšys sieja poetą su Žygaičių gimnazija. Jos vaikai iliustravo devintąją knygą ir jau ruošiasi iliustruoti dešimtąją, nes jos rankraštis jau guli ant redaktoriaus Eugenijaus Šalčio darbo stalo. Dar šiemet arba kitų metų pradžioje bus išleista ir dešimtoji poeto knyga vaikams. Jo kūriniai netrukus bus išleisti ir kompaktinėje plokštelėje, o knygos ilgai bus skaitomos visose bibliotekose, mokyklose, mokys vaikus pažinti lietuvišką žodį, gamtą, mokys jautrumo, pastabumo, skleis gėrį ir grožį.

J. Jakštaitis yra bene vienintelis vaikams rašantis poetas Tauragės apskrityje. 

Rekomendaciją narį J. Jakštaitį apdovanoti garbės ženklu ,,Už nuopelnus Tauragės rajonui“ tarybai pateikęs tarybos narys Sigitas Kancevyčius neabejoja, kad poeto indėlis į vaikų literatūrą didelis ir reikšmingas. 

Daugiau straipsnių