Aktualijos

A. Pukelis traukiasi iš LFF viceprezidento pareigų
  • Įkelta: 2020-11-19
Arūnas Pukelis. lff.lt nuotrauka

Skandalingai pagarsėjęs Tauragės verslininkas Arūnas Pukelis, nusikalstamo pasaulio aplinkoje žinomas Šviniaus pravarde, traukiasi iš Lietuvos futbolo federacijos viceprezidento pareigų. Apie tai paskelbė portalas LRT.lt bei po to patvirtino pats verslininkas savo feisbuko paskyroje.
Kaip ketvirtadienį po pietų savo feisbuko paskyroje viešame įraše nurodo Arūnas Pukelis, iš pareigų traukiasi dėl, jo teigimu, dirbtinai eskaluojamos situacijos, šmeižto prieš jį kampanijos. Verslininkas nurodė, kad politikai neva šiurkščiai pažeidžia LR Konstituciją ir kišasi į visuomenės reikalus, prisidengdami viešuoju interesu.
45 Seimo nariai lapkričio 5 d. vakariniame posėdyje vienbalsiai priėmė dar spalio 21 dieną septynių parlamentarų parengtą rezoliucijos projektą „Dėl Lietuvos futbolo federacijos“. Rezoliucija skatina imtis tirti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) veiklą, gilintis į jos finansus, o futbolo bendruomenė net skatinama „steigti naują Lietuvos futbolo bendruomenės interesams atstovaujančią organizaciją“.
Rezoliuciją pasirašė tuometiniai Seimo nariai Vytautas Bakas kartu su Laisvės partijos pirmininke Aušrine Armonaite, Lietuvos liberalų sąjūdžio nariu Virgilijumi Alekna bei keturiais konservatoriais – Arvydu Anušausku, Laurynu Kasčiūnu, Sergejumi Jovaiša bei Andriumi Kupčinsku. 
Kaip skelbia LRT.lt, portalo žiniomis spalio 19-ąją vykusiame LFF Vykdomojo komiteto posėdyje dėl naujo viceprezidento rinkimų A. Pukelis pats nebekandidatavo į šias pareigas. Portalas taip pat skelbia, kad A. Pukelis lieka Tauragės futbolo federacijos prezidentu, tad automatiškai turi vietą ir LFF Vykdomajame komitete. Prieš metus A. Pukelio kandidatūrą LFF viceprezidento postui pateikė pats prezidentas Tomas Danilevičius.

Pateikiame visą A. Pukelio viešai feisbuko paskyroje paskelbtą pareiškimą.

„Dėl šiuo metu dirbtinai eskaluojamos situacijos, surežisuoto šmeižto ir šlykštaus melo kampanijos, į kurią įtrauktos ir pačios aukščiausios valdžios institucijos, atsisakau kelti savo kandidatūrą į LFF viceprezidento pareigas.
Nenoriu, kad mano asmens adresu viešai skleidžiama netiesa, kuriamos sąmokslo teorijos, trukdytų organizacijos veiklai, galimai sumenkintų futbolo bendruomenės autoritetą.
Tuo pačiu nesitaikysiu su tuo, kad kai kurie politikai, šiurkščiai pažeisdami LR Konstituciją, asociacijų įstatymą ir kitus teisės aktus imtų tiesiogiai kištis į visuomenės reikalus, prisidengdami viešuoju interesu.
Niekada nekeliu savo ego ir asmeninių ambicijų aukščiau už mūsų futbolo bendruomenes siekius ir tikslus.
Man svarbu rezultatas, todėl aš visada būsiu ten, kur esu labiausiai reikalingas.
Futbolas visada bus aukščiau už bet kokias intrigas, politines manipuliacijas ar slaptus susitarimus.
Futbolas yra visų žmonių ir niekada nepriklausys nuo saujelės politikų, nors jie to ir labai norėtų. Nepriklausys jis ir tiems veikėjams, kurie futbolą mato tik, kaip savanaudiško pasipelnymo  šaltinį. Tokie žmonės, praradę priėjimą prie aruodo, desperatiškai bando įvelti politikus, visais įmanomais būdais juodindami mane ir visą futbolo judėjimą Lietuvoje.
Postai savaime man niekada nebuvo vertybė.
Už žmogų turi kalbėti jo darbai, o ne pareigos. Todėl ir toliau liksiu aktyviu futbolo bendruomenės nariu, savo iniciatyvomis ir darbais prisidėsiu prie šio sporto stiprinimo mūsų šalyje.
Paskleistas melas mano adresu bus civilizuotai paneigtas, o šių išpuolių užsakovai ir autoriai demaskuoti.
Naujai išrinktai LFF vadovybei noriu palinkėti susiklausymo, darnos ir energijos. O visa futbolo bendruomenė tegul išlieka vieninga ir nepriklausoma.“, – įrašą baigia A. Pukelis.

 

Daugiau straipsnių