Aktualijos

Tauragės rajone pradedamas šildymo sezonas: kiek mokėsime?
  • Įkelta: 2020-10-13
Asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Nuo trečiadienio Tauragėje skelbiama šildymo sezono pradžia, pranešė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas „Tauragės žinioms“ patikslino, kiek spalio mėnesį vartotojai turės mokėti už šildymą.

„Primenu, kad šilumos vartotojai ir daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, suderinę su šilumos tiekėju, turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios“, - socialiniame tinkle „Facebook“ rašė M. Petraitis.

Valstybinės energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad spalio mėnesį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 3,66 cento už kilovatvalandę. VERT duomenimis, tai žemiausia spalio mėn. šilumos kaina nuo 2012 metų: 2020 metų spalio mėnesį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais, vidutinė šilumos kilovatvalandės kaina yra 53 proc. mažesnė.

Tačiau tai yra tik vidutinė kaina visoje šalyje – atskirose savivaldybėse kainų mažėjimas gali būti ir ne toks ryškus.

Tauragės šilumos tinklų direktorius A. Arcišauskas „Tauragės žinioms“ teigė besitikintis, kad iki penktadienio visi pastatai Tauragėje jau turėtų būti šildomi, tiesa, jeigu bus susiduriama su trukdžiais, namo gyventojams reikėtų kreiptis į administratorių, kadangi Tauragės šilumos tinklai atsakingi tik už šilumos tiekimą iki pastato.

Anot jo, spalio mėnesį šildymo kaina sieks 5,04 cento už kilovatvalandę. „Šiais metais kainų šuolių tikrai neplanuojame, vartotojams aktualu pastovumas“, - teigė A. Arcišauskas.

Tiesa, jis kalbėjo, kad kol kas bazinė kaina nėra prognozuojama – Tauragės rajono savivaldybės tarybai yra pateiktas išaiškinimas, pagal kurį, jeigu taryba pritars, šildymo kaina turėtų sumažėti apie 9,5 procentais, nes yra sumažintos remonto sąnaudos.

Jis skaičiavo, kad lyginant su praėjusiais metais, šildymo kaina Tauragėje sumažėjo.

Anot jo, šildymo kainą lemia kuro kaštai, darbuotojų atlyginimai, įrenginių eksplotavimas, pridėtinės vertės mokestis.

Bene pigiausia šildymas atsies kauniečiams – jie už šildymą spalio mėnesį vidutiniškai mokės 2,92 cento už kilovatvalandę, tuo metu Šakių gyventojams pasisekė kiek mažiau – jie už šidymą mokės net 8,29 cento už kilovatvalandę: tai didžiausia kaina Lietuvoje.

Daugiau straipsnių