Aktualijos

Tauragės ligoninė atliks mokamus testus dėl COVID-19
  • Įkelta: 2020-10-16
Tauragės ligoninė . „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Nuo šiol ligoninėje bus galima mokamai išsitirti dėl koronaviruso. Ši galimybė suteikta trečiadienį rajono tarybai priėmus sprendimą leisti viešajai įstaigai Tauragės ligoninei teikti mokamas paslaugas.

Pacientai galės rinktis atlikti vieną iš dviejų testų. Greitasis serologinis testas koronavirusui SARS-CoV-2 specifiškiems IgM ir IgG klasės antikūnams nustatyti kainuos 10 eurų, SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymas tikralaikės PGR metodu – 75 eurai.

Pirmasis, greitasis, testas atliekamas asmeniui iš piršto arba venos paimant kraujo. Atsakymą galima gauti per keliolika minučių. Šis testas parodys, ar žmogaus organizmas reaguoja į ligą ir ar asmuo sirgo koronavirusu. Deja, testo rezultatams įtakos turi daro žmogaus organizmo reakcija į peršalimą bei alergiją. Todėl, pasak mokslininkų, šie testai nėra visiškai tikslūs diagnozei nustatyti.

Antruoju, brangesniuoju, PGR būdu, asmenys tiriami taip, kaip mobiliajame punkte – pagaliuku per nosiaryklę paimant pasėlį. PGR – tai kol kas tiksliausias molekulinis tyrimas, tačiau rezultato tenka laukti gerokai ilgiau – apie 12 valandų.

 

Daugiau straipsnių