Aktualijos

Savo pačių skundo svarstyme socialdemokratai nedalyvavo: apleido posėdžių salę
  • Įkelta: 2020-10-14
Redakcijos archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien Tarybos posėdyje kaip paskutinis papildomas klausimas buvo įtrauktas komisijos išvadų dėl administracijos direktoriaus Modesto Petraičio tarnybinio nusižengimo svarstymas. Plataus turinio skundą dėl aibės tariamų pažeidimų surašiusi opozicija komisijos išvadas svarstyti atsisakė – pakilo nuo kėdžių ir demonstratyviai paliko posėdžių salę.

Išbraukti skundą tyrusios komisijos išvadų svarstymą iš darbotvarkės socialdemokratai, tiksliau, Vaclovas Karbauskis prašė dar posėdžio pradžioje – esą klausimas vertas platesnių diskusijų, mat liečia ne tik administracijos direktoriaus tariamus nusižengimus, bet ir tarybos darbo tvarką. Politikas pažymėjo, jog klausimas į darbotvarkę įtrauktas prieš 24 val., ir nors tai leidžia Vietos savivaldos įstatymas, tai esą netaktiška.

Į tarybos darbotvarkę klausimą įtraukęs meras Dovydas Kaminskas atkirto, jog klausimas pagal teisės aktų nustatytą tvarką turi būti išspręstas per 40 darbo dienų, o specialiai tam kitą savaitę tarybos posėdžio esą niekas neorganizuos. Ir nors komisija pateikė išvadas anksčiau termino, klausimas turįs būti išspręstas šiandien. Jis teigė į darbotvarkę išvadą įtraukęs iš karto, vos tik ją gavo.

Už tai, kad klausimą nagrinėti reikėtų šiandien pasisakė ir Valstiečių ir žaliųjų frakcija – anot Kęstučio Balašaičio, buvo galima tikėtis, kad klausimą išbraukti iš darbotvarkės socialdemokratai siūlys. Anot jo, klausimas politinis, tad verta jo svarstymą užbaigti ir eiti prie rimtesnių darbų. Tad nubalsavus daugumai, klausimas darbotvarkėje liko.

Atėjus laikui svarstyti komisijos išvadas V. Karbauskis frakcijos vardu pareiškė, jog socialdemokratai svarstyme nedalyvaus. Tad ištraukę tarybos nario korteles opozicijos nariai apleido posėdžių salę.

Nors iš posėdžių salės neišėjo, balsavime dėl komisijos išvadų nedalyvausiantys pareiškė ir komiteto „Nepartinė Tauragė“ atstovai Vidas Bičkus, Sigitas Kancevyčius bei Robertas Piečia. V. Bičkus šį savo flango sprendimą motyvavo tuo, jog esą nespėjo susipažinti su išvadomis.

Apie tai, kuo buvo kaltinamas administracijos direktorius Modestas Petraitis ir kokį sprendimą priėmė opozicijos skundą nagrinėjusi komisija, skaitykite penktadienio laikraštyje.

Daugiau straipsnių