Aktualijos

Romualdas Vaitkus: kviečiu drauge keisti Lietuvos politikos supratimą ir jos turinį
  • Įkelta: 2020-10-13

 

Nuoširdžiai džiaugiuosi tauragiškiais, nepabūgusiais pandemijos grėsmių, atėjusiais balsuoti ir garbingai atlikusiems savo pilietinę pareigą. Taip pat žemai lenkiu galvą prieš tuos, kurie palaikė mano „politikos be kaukių“ idėją, patikėjo ir aktyviai balsavo už mane. Ačiū labai!

Tačiau įveikėme tik pusę kelio. Tikiu, kad kartu, susitelkę, išvien pergalingai įveiksime ir antrąją šios distancijos dalį. Kol nelaimėjome visko, nelaimėjome nieko!

Tuo pačiu noriu pažymėti, kad mano pilietinio apsisprendimo iškelti savo kandidatūrą šiuose rinkimuose netemdo jokie praeities šešėliai, manęs niekaip nesaisto jokie įsipareigojimai. Esu nepriklausomas kandidatas, o tai reiškia, kad ne partiniai ar dar kažkokie, o žmonių ir tik žmonių interesai ir rūpesčiai bus aukščiausias įpareigojimas ir įgalinimas man. Dirbti ne kažkam, pasislėpusiam politikos krūmuose ar už kažkieno nugarų, o vien tik Lietuvos ir Tauragės krašto žmonių labui.

Tuo pačiu primenu, mano politikos supratimas bus grindžiamas, beje, kaip jau parodė šių rinkimų kampanija, paprastomis, bet žmonėms tikrai brangiomis vertybėmis – atvirumo, skaidrumo, kūrybiškumo bei galimybių sukūrimo dirbti ir užsidirbti visiems. Būtent to mums reikia šiandien, to pirmiausia mums reikės ir galvojant apie tolimesnę ateitį.

Noriu pastebėti tai, ką išryškino ši rinkimų kampanija, susitikimai ir bendravimas su žmonėmis. Lietuvoje yra pernelyg suvešėjusi politika be sąžinės, principų ir elementaraus padorumo, be įsipareigojimo ir atskaitomybės žmonėms. Taip neturi tęstis ir tęstis iki begalybės. Tokia politika – apskritai jokia politika!

Todėl politikos supratimas ir jos įgyvendinimas Lietuvoje turi keistis iš esmės. Pažadu – to imsiuosi aš pats ir kartu su Jumis, gerbiami rinkėjai, pasieksime, kad įsisenijusių chroniškų ligų mūsų politikoje nebeliktų. Tik tokiu būdu Lietuvoje bus daugiau europinės kultūros, o tuo pačiu ir atviros ir atsakingos politikos.

Pasakykite man, kodėl to nepradėti daryti Tauragėje ir nepaskleisti po visą Lietuvą? Esu įsitikinęs, kad būtent tai gali būti visų didžiausių mūsų siekių gera pradžia. Ir nuo to priklausys, ar Lietuvoje bus daugiau tikėjimo ateitimi ir tarpusavio pasitikėjimo. Tik tokiu būdu sukursime prielaidas, kad politiniame, o ir šiaip kasdieniniame paprastų žmonių gyvenime būtų mažiau rietenų ir daugiau santarvės, mažiau praeities šešėlių, daugiau socialinio jautrumo, daugiau teisingumo.

Gerbiami tauragiškiai, būdamas be galo dėkingas už Jūsų parodytą pasitikėjimą, dar kartą noriu visus pakviesti – iš esmės pakeiskime Lietuvos politikos supratimą ir jos turinį. Nuo to priklausys daugybė pozityvių pokyčių ne tik valstybės, bet ir kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Kada, jei ne dabar? Ir nepalikime to darbo kažkam kitam, o imkimės jo mes patys – visi kartu, atvirai ir atsakingai.

Maloniai kviečiu visus išreikšti savo pilietinę valią spalio 25 d. Netgi jeigu neketinate balsuoti, vis tiek išliksiu dėkingas už gerą žodį ar palaikymą mintyse.

Šilčiausi linkėjimai

Romualdas Vaitkus

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LRLS rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 17

Daugiau straipsnių