Aktualijos

Lietuvoje vyksta Seimo rinkimai: Tauragėje iki 15 val. balsavo beveik 20 proc. rinkėjų
  • Įkelta: 2020-10-11
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šiandien Lietuvoje vykstančiuose Seimo rinkimuose iki 15 val. balsavo beveik ketvirtadalis – 23,3 proc. – rinkimų teisę turinčių piliečių. Tauragės rinkimų apygardoje, 15 val. duomenimis, iki 15 val. balsavo 19,44 proc. rinkėjų.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės rinkimų apygardos Nr. 34 pirmininkė Gintarė Rakauskienė, kol kas rinkimai vyksta sklandžiai, jokių pažeidimų neužfiksuota. Pasak jos, aktyviausiai balsuojama Lomių, Mažonų apylinkėse. Mažiausiai aktyvūs rinkėjai – Teneniuose.

Į „Tauragės žinias“ kreipėsi vaikinas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.), nepatenkintas, kad jam nebuvo leista balsuoti, nes yra registruotas kitoje apygardoje. „Ačiū VRK už sugadintą demokratijos šventę, kuriai tikrai atsakingai ruošiausi ir buvau pasiruošęs balsuoti už progresyvią, mano teises ir laisves atstovausiančią partiją. Deja, atvykęs į apylinkę Tauragėje sužinojau, kad negaliu balsuoti, nes esu iš kitos apylinkės ir kad esą balsuoti turėjau išankstiniame balsavime. Tokių, kaip aš, vien per pietus apylinkėje sėdėjo dar 2 asmenys (laukė apie 40 minučių), ir jiems taip pat buvo pateiktas toks atsakymas – tai gal vis tik ne aš vienas toks, o informacijos apie nuolat besikeičiančią Seimo rinkimų tvarką rinkėjams pritrūko?“ Paprašyta pakomentuoti šią situaciją, G. Rakauskienė sakė, kad iš tiesų pagal įstatymą balsuoti ne savoje apygardoje buvo galima tik iš anksto. Tam buvo 4 dienos. Matyt, kai kurie žmonės maišo sąvokas apylinkė ir apygarda, o tai labai svarbu. O informacijos apie tai esą buvo apstu visur. „Rinkimų dienų rinkėjai gali „migruoti“ tik apygardos ribose, tai yra, iš vienos apylinkės į kitą. Atvykusieji iš kitos apygardos balsuoti, deja, negali. Apgailestaujame“, – sakė ji. Vienas kitas panašus nusiskundimas esą pasiekė ir ją.

Skelbiama, kad siekiant suvaldyti koronaviruso plitimo riziką, visi rinkėjai privalo dėvėti kaukes, reguliuojami jų srautai, o biuletenius daugelis pildo savo atsineštais rašikliais. Rinkimų organizatoriai įspėja, kad dėl privalomo atstumų laikymosi kai kur gali susidaryti ilgesnės nei įprasta eilės.

Daugiau straipsnių