Aktualijos

Žemesni kriterijai – ir premija mažesnė
  • Įkelta: 2020-09-14
Rajono politikai pakeitė pedagogų skatinimo tvarką. Autorės nuotrauka

Savivaldybės taryba pakeitė pedagogų skatinimo tvarkos aprašą. Kandidatams, pretenduojantiems gauti premijas, supaprastinti kriterijai, bet ir premijos dydis nukirstas perpus. Ar atsiras daugiau premijuojamų mokytojų, paaiškės spalio pradžioje.

Pakeistas 2019 m. vasarį savivaldybės tarybos patvirtintas rajono pedagogų skatinimo tvarkos aprašas. Ši tvarka reglamentuoja Tauragės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose dirbančių pedagogų skatinimo tvarką, kandidatūrų teikimą, atrankos kriterijus, premijų skyrimą.

Numatytos perpus mažesnės premijos, bet gaunančiųjų turėtų padaugėti – toks motyvas nuskambėjo svarstant premijavimo tvarkos pakeitimus bendrame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje.

Nauja dabartinėje tvarkoje yra tai, kad kandidatūras Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui gali teikti ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir ugdymo įstaigos savivaldos institucijos, švietimo asociacijos, savivaldybės administracija, mokinių tėvai.

Kandidatūras teikti, kartu ne daugiau kaip dvi rekomendacijas, galima iki rugsėjo 20-osios, nes premijos pedagogams teikiamos Mokytojų dienos proga, kuri minima spalio 5-ąją.

Komisija bendru sutarimu iki rugsėjo 20 d. turi atrinkti ne daugiau kaip 20 kandidatūrų. Ankstesnėje tvarkoje buvo 10.

Sumažinti kandidatams keliami reikalavimai. Kodėl to prisireikė? Esą jie per aukšti, nes pernai tik vienas pedagogas buvo pasiūlytas premijai gauti.

Paprastesni reikalavimai, daugiau galimų kandidatų, tad ir premijos dydis sumažintas perpus – vietoje tūkstančio eurų pedagogai gaus 500 eurų premijas.

Tarybos narė Efrema Bitinienė savivaldybės tarybos posėdžio metu siūlė į tvarkos aprašą įtraukti ir premijas skirti mokytojams, kurių mokiniai brandos egzaminus išlaiko šimtukais. Tokius mokytojus savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius įpareigotas įtraukti ir teikti pakeitimus jau galiojančioje moksleivių skatinimo tvarkoje.

Opozicijos atstovas Pranas Petrošius siūlė palikti didesnę, kaip ir buvo, tūkstančio eurų premiją. 

Balsuojant už abu pasiūlymus daugiau balsų surinko ir patvirtinta mažesnė premija.

Daugiau straipsnių